Bu Nefes Tekniğiyle Göbek Yağlarınız Azalabilir

0

Kilo vermek için aç kalmak, spor salonlarında saatler harcamak, şok diyetlere başlayıp verilen birkaç kiloyu hemen geri almak… Kiloyla bitmek bilmen bir mücadele içine girer ama yine istediğimiz sonucu bir türlü alamayız. Ya da ‘aslında kilolu değilim ama şu göbek de olmasa’ deriz, ama o göbek hiç gitmez… Farklı farklı yöntemler denemiş ama bir sonuca ulaşamamışsanız, size gerçek hikayesiyle birlikte etkili bir yöntem önereceğiz.

Japon aktör Miki Ryosuke, sırt ağrılarını hafifletmek için doktor tavsiyesiyle başladığı bu yöntemle sadece 50 günde 13 kg verdi, beli de 12 cm inceldi. Bu yöntemi keşfedince de herkesle paylaşmaya karar verdi. Günde 2 ila 10 dakika arası yaptığı bu nefes egzersizini siz de deneyip, sonuçlarına şahit olabilirsiniz. Enerjik bir gün için nefes alma egzersizleri

Teknik, belirli bir pozisyonda, üç saniye nefes alıp, 7 saniyede nefesi vermekten oluşuyor. Bu kadar basit.

Nasıl yapacaksınız?
– Bir bacağınız önde, diğeri arkada olacak şekilde ayakta durun. Vücut ağırlığınızın yüzde 90’ı arka bacakta olmalı.
– Kalçanızı sıkın, ağırlığınızı sırtınıza ve kalçanıza verin.
– Kollarınızı, aşağıdan başınızın üstüne kaldırırken 3 saniye nefes alın.
– Daha sonra 7 saniye boyunca güçlü bir şekilde kolları öne doğru indirirken nefes verin. Nefes verirken, kol kaslarınız dahil tüm kaslarınızı gerin.
– Egzersizi her gün 2-10 dakika gerçekleştirin. Göbek yağlarınızı yok etmek ister misiniz?

nefes2

Yağın içinde oksijen, karbon ve hidrojen bulunur. Soluk aldığınızda vücudunuza giren oksijen ise yağ hücrelerini karbon ve suya dönüştürür.

Ne kadar derin nefes alırsanız o kadar fazla oksijen çekersiniz ve dolayısıyla yağ yakımını hızlandırırsınız. Göbek yağlarından kurtulmanın altın kuralları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.