Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

0

Yaş ilerledikçe özellikle yüz bölgesinde geçmiş yılların izleri daha belirgin hale gelir. Düzenli olarak yapacağınız bir kaç basit egzersizle, neredeyse üç yaş daha genç görünebilirsiniz.

Yüzdeki deformasyonları daha az görünür kılmak için botoks yaptırmanıza gerek kalmadan, günde 30 dakika ya da en az haftada birkaç defa yapacağınız yüz egzersizleri, size daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Bu yönde yapılan bir araştırmaya katılan kadınların, dermotologlar tarafından verilen 20 haftalık egzersiz programı sonunda, ortalama üç yıl daha genç göründükleri ortaya konuldu.

yuz-egzersizleri2

Egzersiz 1

Parmaklarınızı alt kirpik çizgisinin hemen altında, elmacık kemiklerinizin üstünde yatay olarak yerleştirin. İşaret parmağı kirpiklerin hemen altında, küçük parmak da elmacık kemiğinin hemen altında olmalı. O bölgedeki kasları çalıştırmak için cildin yüzeyine parmaklarınızla bastırarak hafif çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

Vücudunuz 4 haftada forma sokacak 7 egzersiz

yuz-egzersizleri3

Egzersiz 2

İki elinizin orta ve işaret parmaklarını kaşların üstüne gelecek şekilde alnınıza yerleştirin. Parmaklarınızla alnınıza baskı uygularken, bir yandan da hafifçe çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

yuz-egzersizleri4

Egzersiz 3

Bir elinizi yumruk yapın ve diğer elinizle kavrayın. Çenenizin altına yerleştirin. Elinizle çenenize yukarı doğru baskı uygularken, diliniz de damağınıza baskı uygular ve bir gerilme ortaya çıkar. Bunu beşe kadar sayarak yapın sonra bırakın.

Bu egzersizi açık bir ağız ile değiştirin. Ellerinizle çenenize baskı uygularken, ağzınızı da açarak yüzünüzdeki kaslara baskıyı artırın.

Her iki hareketi de beşe kadar sayarak yapın ve bırakın. Günde 3-5 defa tekrarlayın.

Bu yüz egzersizlerini her gün düzenli olarak yaparak faydalarını görebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.