Burun Gözenekleri Nasıl Temizlenir?

0

Cildiniz her gün doğal olarak yağ salgılar. Bu yüzünüzün nemli kalmasına yardımcı olur, ancak gözenekleri tıkayabilir ve yüzünüzü kirli gösterebilir. Bu gözenekler yüzünüzde sadece rastgele delikler gibi görünmekle birlikte, aslında kıl kökleridir ve yüzünüzde daha belirgindir, çünkü yağı üreten yağ bezleri daha büyüktür.

Genetik, gözenek büyüklüğünün ana etkenidir, ancak koyu veya yağlı bir cilde sahip olanların gözenekleri daha belirgindir. Çevresel faktörler ayrıca gözenek boyutunda rol oynar, gözeneklerinizin boyutunu sağlıklı alışkanlıklar yoluyla azaltmak için önlemler alabilirsiniz.Burun üzerindeki siyah noktalara çözümler

Gözeneklerinizi temizleyin
Tıkanmış gözenekler temiz olanlardan daha büyük görünür, bu nedenle yüzünüzü her gün yumuşak bir temizleyici ve ılık suyla yıkayın. İdeal olarak, yatmadan önce, sabahları uyandığınızda ve egzersiz yaptıktan veya terledikten sonra yüzünüzü temizlemelisiniz.

Burun ve diğer sorunlu bölgeleri haftada iki ya da üç kez fırçalayın. Yüz fırçaları cildi temizler ve sivilcelerin oluşmasına neden olabilecek yağları temizler. Kuru cildiniz varsa kremsi bir peeling ürünü kullanın. Yağlı veya akneye eğilimli cildiniz varsa, salisilik asit içeren bir ürünle fırçalayın. Açık gözenekleri sıkılaştırmak için ev çözümleri

Tamamen doğal bir şey tercih ediyorsanız, yüzünüzü su ile nemlendirin, ardından bir tutam karbonat tozunu cildinize sürün. Bir dakika sonra soğuk suyla durulayın. Karbonat tozu bakterileri öldürür ve ölü deri hücrelerini atar.

Ek bir adım olarak, haftada iki kez çene ve burun bölgesine kil maskesi uygulayın. Kil maskesinin kurumasını bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Kil, nazikçe gözeneklerinizden yağ ve kiri çıkarır.

Spaya gidin
Her altı ila sekiz haftada bir yüz bakımı yapın veya yaptırın. Bir estetik uzmanı yüz bakımı sırasında, özel temizleme aletleri kullanarak gözeneklerinizden yağ ve diğer kalıntıları güvenli bir şekilde çıkarır. Cildinizdeki gözenekleri küçültmenin 6 basit yolu

Yüz bakımı alamıyorsanız, cildi nazikçe sıkarak benzer sonuçlar elde edin. Gözeneklerinizdeki yağ yeterince yumuşaksa, sıkmak onu çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Yağ dışarı çıkmazsa, cildinizi daha fazla sıkmayın – bu, yaralanmaya neden olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.