Buz Küpleri İle Güzellik İpuçları

0

Buz küpleri, sıcak havalarda hayat kurtarıcıdır. İçeceklerinize koyacağınız birkaç parça buz küpü, bunaltıcı sıcaktan rahatlamanızı sağlar. Yaralanma, incinme gibi durumlarda da ilk başvurulan yine buz küpleridir. Sıcak günlerde güzelliğiniz için de yine buz küpleri imdadınıza yetişir.

Buz küpleri, makyaj yapmadan yüzünüze nemli ve taze bir görünüm kazandırmanın ilk yoludur. Eğer aceleniz varsa ve makyaj için zamanınız yoksa, yüzünüze bir veya iki buz küpü sürün.  Buz küpleri, yüzünüze sağlıklı bir parlaklık kazandırmak için kan dolaşımını artırır. Buz küplerinin kırışıklıkları ve erken yaşlanmayı da önlediğine inanılmaktadır.

Buz küpleri, açık gözenekleri kapatır. Bunun yanı sıra, aşırı yağ üretimini de en aza indirir.

Güneş yanığı nadir görülen bir şey değildir. Bir soğutma etkisi için, buz küplerini bir beze sarın ve güneş yanığından etkilenen bölgeleri ovun. Anında bir rahatlama sağlar.

Buz küpleri, sivilce üzerinde de çalışır. Sivilcelerinizi sıkmak yerine, üzerine bir buz küpü koyun. Şişlik ve kızarıklık anında azalacaktır.

Yaz sıcağı cildinizi, özellikle de yüzünüzü kurutur. Bir parça buz küpü alın ve yüzünüze sürün.

Göz altındaki siyah halkalar, modern kadınların hayatında bir sıkıntıdır. Geç saatlere kadar bilgisayar ve telefona bakma nedeniyle, çoğu zaman göz altında koyu halkalarla ve şiş gözlerle uyanılır. Normal salatalık dilimlerini gözünüze yerleştirmek yerine, bu ipucunu deneyin. Gül suyu ile salatalık suyunu karıştırın ve karışımı buz kalıplarına koyarak dondurun. Sonra bu buz küplerini gözlerinizin üzerine koyun. Koyu halkaları yok etmeye ve aynı zamanda şişlikleri azaltmaya yardımcı olur.

Bütün günün yorgunluğunu gözlerinizde hissetmeye başladığınızda, gözlerinizin yorgunluğunu almak için, gözlerinizin üzerine buz küpleri koyun. Yorgun gözlerinizi rahatlatır.

Uyarılar
Buz küplerinin aşırı kullanımı, durumunuzu kötüleştirebilecek cilt sorunlarına yol açabilir.

Buz küplerini doğrudan yüzde kullanmak, cilt altındaki hassas kılcal damarların kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden temiz bir beze sarılmış buz küplerini kullanmanız tavsiye edilir.


Share.

About Author

Comments are closed.