Cadı Fındığının Cildinize 3 Faydası

0

Cadı fındığı (witch hazel), Kuzey Amerika’ya özgü bir çiçekli çalı olan Hamamelis Virginiana’dan bir bitki özüdür. Buna bazen “winterbloom” denir, çünkü kış aylarında çiçek açan az sayıda bitkiden biridir. Cadı fındığı özü, cildi sıkılaştırmak ve gözenekleri kapatmak için cilt dokusunu daraltan büzücü bir etkiye sahiptir.

1. İltihabı hafifletir
Cadı fındığı, yararlı anti-enflamatuar özelliklere sahip iki bileşik olan gallik asit ve doğal tanenleri içerir. Enflamasyon çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ve tipik olarak kızarıklık, ağrı veya şişme şeklinde olur. İltihap önleyici cadı fındığının uygulanması bu rahatsızlık verici belirtilerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Temizlik için cadı fındığı yağının 5 kullanım şekli

2. Cilt tahrişini azaltır
Birçok cilt rahatsızlığı iltihaplanma ile ağırlaşır. Böylece cadı fındığının iltihaplanmaya karşı etkileri bu cilt durumlarını yatıştırmaya ve hatta tedaviye yardımcı olabilir. İşte cadı fındığı özünün gelişmesine yardımcı olabilecek birkaç durum:

Egzama / dermatit
Sedef hastalığı
Kurdeşen
Alerjik reaksiyonlar
Güneş yanıkları
kurdeşen
Şiş gözler Cadı fındığını kullanmak için 11 neden

3. Sivilce savaşır
Cadı fındığı özünün büzücü etkisi yağlı ve sivilce eğilimli cilde sahip olanlar için harika bir araç olabilir. Cadı fındığı gözenekleri küçültür, kir ve bakterilerin girmesini ve yeni sivilceler oluşturmasını önlemeye yardımcı olur. (Ancak yağlı veya akneye eğilimli bir cildiniz yoksa, cadı fındığının büzücü etkisi ile cildiniz çok kuru olabilir.) Sivilce için cadı fındığı nasıl kullanılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.