Çatlak Topuklarınızı Magnezyum ile Pürüzsüz Yapın

0

Topuklarınızda çatlaklar mı var? Özellikle kış aylarında botlar ve çizmeler topuklarınızın sertleşmesine neden olur. Havaların ısınmasıyla birlikte açık ayakkabılar ve terlikler giyilmeye başlandı. Sizin de topuklarınızda sertleşme veya çatlaklar varsa magnezyum ile pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Magnezyum çatlak topuklar ve kuru ciltler için mükemmel bir çözümdür. Ayaklarınızdaki ölü derilerin dökülmesini sağlar. Magnezyumu aynı zaman yüz ve vücudunuz için de kullanabilirsiniz.

Neden Magnezyum?

Uzmanlar yetişkinlerde yüzde 80-95 oranında magnezyum eksikliği olduğunu belirtiyor. Magnezyum eksikliği kalp ve ruh sağlığını olumsuz yönde etkiler. Aslında, magnezyum vücuttaki en önemli minerallerden biridir ve biyokimyasal reaksiyonların yüzlercesinde yer almaktadır.

DIY Magnezyum Ayak Temizleyici Tarifi

Ingiliz tuzu veya magnezyum tuzları kaba olurlar ama içine birkaç yatıştırıcı madde eklendiğinde hem peeling görevini görürler hem de nemlendirici olurlar.

Magnezyum tüm pürüzlüğü temizler, badem veya zeytinyağı gibi bir sıvı yağlar, cildi nemlendirir. Esansiyel yağlar kokularıyla rahatlık sağlarken cilt üzerindeki yaralara uyu gelir.

Gerekli olan malzemeler:

1 su bardağı epsom tuzu  (magnezyum doğal kaynaklı) veya magnezyum gevreği

1/4 su bardağı zeytinyağı veya badem yağı

1 tatlı kaşığı sıvı Castille sabun

İsteğe bağlı: 10-15 damla uçucu yağ

Yapılışı:

Küçük bir kapta, tüm malzemeyi karıştırın ve istenilen koku elde edilene kadar esansiyel yağları veya kokuları ekleyin. Saklamak için hava geçirmez bir kavanoz kullanın. Kullanacağınız zaman bir çay kaşığı büyüklüğünde almanız yeterli olacaktır.

Ayaklarınızı ve topuklarınızı iyice ovduktan sonra durulayın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.