Çene Altındaki Sarkıkları Giderebilirsiniz

0

Yaşlandıkça cildiniz esnekliğini kaybeder. Bu, çenenin etrafında cildin sarkmasına neden olabilir. Birçok insan, çene altındaki sarkmaları fazla kiloya bağlarlar. Ancak çok zayıf insanlarda bile çift çene olabilir. Boynunuz ve çeneniz arasındaki alan keskin bir açıya sahip değilse, çift çene olma şansınız artar. Ameliyat olmadan çene sarkıklarını giderme şansınız var.

Sağlıklı besinler yiyin
Yüksek kalorili, yüksek yağlı işlenmiş yiyeceklerden kaçının. Diyetinize taze meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar, yağsız et, az yağlı süt ve doymamış yağlar dahil edin. Çene Altı (Gıdı) Yağlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kalori yakmak ve kilo vermek için egzersiz yapın
İki günlük kuvvet antrenmanının yanı sıra, haftanın beş günü en az 30 dakikalık aerobik egzersiz yapın. Yüzmeye, koşmaya veya bisiklete binmeye gidin. Kuvvet antrenmanı egzersizleri yapmak için serbest ağırlık, halter makineleri veya vücut ağırlığını kullanın.

Günlük boyun egzersizleri yapın
Bir sandalyeye oturun ve başınızı tamamen geriye doğru eğin, böylece boynunuzdaki gerginliği hissedersiniz. Başlangıç ​​pozisyonunuza dönmeden önce ağzınızı 10 kez açıp kapatın. 10 tekrardan oluşan üç set tamamlamaya kadar çalışın. Cilt Sarkması İçin Evde Uygulayabileceğiniz Çözümler

Dilinizi çıkarın
Dik oturun ve ağzınızı rahatça mümkün olduğunca geniş açın. Dilinizi mümkün olduğu kadar uzağa çıkarın, böylece boğazınızı hissedersiniz. Başlangıç ​​pozisyonuna dönmeden önce bu pozisyonu 10 kez yapın. Egzersizi tekrarlayın. Günlük 10 tekrarlama setini tamamlamaya kadar çalışın.

Duruşunuzu düzeltin
Çene çizginiz ve boyun çizginiz arasındaki açıyı doğal olarak vurgulamak için boynunuzu uzun ve düz tutun. Eğri tutmaktan kaçının, çünkü bu fazla cildi daha belirgin hale getirir ve boynunuza yerleşmek için yağı uyarır. Cilt Sarkmalarını Önlemenin En Basit Yolu

Boynunuza masaj yapın
Cildinize sıkılaştırıcı bir nemlendirici veya lavanta ya da jojoba yağı gibi esansiyel yağı boynunuza uygulayın. Köprücük kemiğinden çeneye elinizle yukarı doğru vuruşlar yapın. Çene çizginizi çeneden geriye doğru kulaklarınıza masaj yapmak için parmak uçlarınızı kullanın. Bu masajı geceleri yatmadan önce yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.