Ceviz Kabuğundan Saç Boyası Nasıl Yapılır?

0

Sadece birkaç ceviz kabuğu ile yüksek kaliteli kendi saç boyasını kolay ve ucuza yapabilirsiniz. Aşırı kuru veya kimyasal işlem görmüş saçlar hariç, tüm saç tiplerinde iyi çalışır. Oluşan renk, orijinal saç rengine bağlı olarak açık ile çok koyu kahverenginde olacaktır. Bu saç boyası özellikle gri saçları örtmek için iyidir. Bu tarif, rengin derinliğini arttırmak için günlük olarak kullanılabilecek yaklaşık 16 işlem verir ve saçları parlak ve yumuşak yapar.

Bir tencereye sekiz bardak su kaynatın ve ardından ocaktan alın. Suyun içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş adaçayı, 4 yemek kaşığı siyah ceviz kabuğu, 2 yemek kaşığı kurutulmuş biberiye ve 2 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otu ekleyin. Beyaz Saçlardan Ceviz Kabuğu ile Kurtulun

İki normal çay poşeti açın ve diğer otlar ile birlikte suya ekleyin. Tencereyi sıkıca kaplayın ve karışımın en az üç saat, dört saatten uzun olmayan süre boyunca demlenmesini sağlayın.

Sıvıyı orta büyüklükte bir karıştırma kabına süzün. 2 yemek kaşığı jojoba yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı, bir litre büyüklüğünde bir şişeye veya kavanoza aktarın, kavanoz ile etiketleyin ve buzdolabında saklayın. Bu saç boyası üç hafta kadar saklayabilirsiniz. .

Saç boyasını kullanmak için, saçı normal şekilde şampuanlayın ve durulayın. Eldivenleri giyin, çünkü cildi boyarlar. Şişeyi iyice çalkalayın ve yaklaşık 1/2 bardak doğrudan saça uygulayın. Saç derisine yaklaşık bir dakika masaj yapın, sonra fazlalığı sıkın ve saçları havluyla kurutun. Dişlerinizi Ceviz Kabuğuyla Temizleyin

1/4 fincan bebek şampuanı ile 1/4 bardak ceviz saç boyası birleştirin ve rengi korumak için saçları günlük olarak yıkayın ve / veya gri kaplayın. Bu şekilde uygulanırken eldiven gerekmez. En iyi sonuçları elde etmek için iki hafta boyunca bu şekilde günlük kullanın ve ardından rötuş yapmak için gerektiği gibi kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.