Cildi Gençleştiren Mükemmel “İksir”

0

Kolajen vücutlarımızdaki en bol proteindir. Kaslar, kemikler, deri, kan damarları, sindirim sistemi ve tendonlarda bulunur. Kolajen, cildinizin sağlamlığını ve elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur ve ölü cilt hücrelerinin yerini alır. Ve ağrıyan eklemlere gelince, kollajen eklemlerinizi bir arada tutmaya yardımcı olan bir “tutkal” gibi davranır.

Bununla birlikte, vücudunuzun kollajen üretimi doğal olarak yaşla yavaşlar. Ve buruşukluk, cilt sarkmaları ve eklem ağrıları oluşmaya başlar. Tabii ki, aşırı şeker tüketme, sigara içme ve güneşte çok uzun süre kalma gibi belirli yaşam tarzı faktörleri de kolajen seviyelerinin azalmasına katkıda bulunur.

Kolajen, bugünlerde her yerde karşımıza çıkıyor. Güzellik kremleri, kırışık dolgu maddeleri ve hatta iksirler olarak. bu size delilik gibi gelibilir ama değil. Vücudunuz hayat boyu kolajen üretmeye devam etmesine rağmen fazla mesai üretimi düşer ve azalır. Diyetinize bir kolajen-arttırıcı iksir ekleyerek, daha sağlıklı saçlara, daha güçlü tırnaklara, daha genç cildinize sahip olabilirsiniz ve hatta daha genç hissedebilirsiniz!

Yabanmersini, Ananas ve Kollajen Bağı İksiri

İçindekiler
2 fincan hindistan cevizi sütü
1/4 su bardağı ananas, organik, doğranmış (taze veya dondurulmuş)
1/4 fincan yaban mersini, organik (taze veya dondurulmuş)
2 kaşık kolajen Bağı ( Bir amino asit kalıntısı ile diğeri arasındaki bağ bir “amit bağ” veya peptit bağı olarak bilinir )

Yapılışı:
Bir blenderde hindistan cevizi sütü, ananas ve yaban mersinini pürüzsüz olana kadar karıştırın.
Tamamen karışık olduğunda içine kollajen peptidlerini (Kallojen bağını) ekleyin.

Sabahları kahvaltıda ve egzersiz sonrasında keyifle içebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.