Cildi Sıkılaştırmak İçin 7 Doğal Yol

0

Vücudunuzun sarkmaya başladığını ve sıkılaştırmak için bir yol arıyorsanız, size vereceğimiz doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

1. Yumurta beyazı
Yumurta beyazı doğal bir sıkılaştırıcıdır ve bu nedenle sarkık ciltler için iyi bir çözümdür.
Köpüklü bir kıvam elde edene kadar iki yumurta akını çırpın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın.
Bir başka alternatif ise, bir yemek kaşığı sade yoğurdu bir yumurtanın beyazıyle birlikte çırpın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün ve yaklaşık 30 dakika bekletin, sonra soğuk su ile yıkayın. Bu iki yöntemi, haftada iki kez kullanabilirsiniz.

2. Bal
Sarkan cildi tedavi etmenin bir başka yolu olan balın, nemlendirici, antioksidan ve yaşlanma karşıtı özellikleri vardır. 2-3 çay kaşığı bal ve 1-2 damla limon suyunu zeytinyağı ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın, daha sonra kurumaya bırakın ve ılık suyla yıkayın.

3. Aloe vera
Aloe vera, cildi sıkılaştırmak açısından en iyisidir. Aloe vera jelindeki asit cildinizin elastikiyetini artırır ve sarkmış cildi sıkılaştırır. Ayrıca cildiniz için doğal bir kremdir.
Aloe vera jelini yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 ila 20 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.
Alternatif bir seçenek, bir yemek kaşığı aloe vera jeli, bir çay kaşığı mayonez ve balı karıştırın. Yüzünüzün ve boynunuzun her yerine uygulayın ve 15 dakika boyunca bu şekilde kalmasına izin verin. Daha sonra ılık suyla yıkayın ve ardından biraz soğuk su ile yıkayın. Bunu haftada bir kez yapın.

4. Limon
Limondaki C vitamini kolajen oluşumuna yardımcı olur, böylece cildinize esneklik kazandırır. Limon ayrıca, cildi sıkılaştırmaya, kırışıklıkları ve erken yaşlanmanın farklı belirtilerini azaltmaya yardımcı olan sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir.
Limon suyunu yüzünüzün ve boynunuzun her tarafına sürün. 5 ila 10 dakika bekletin ve sonra su ile yıkayın.

5. Salatalık
Salatalık, hem gevşek hem de sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılabilir. Cildinizde canlandırıcı bir etkiye sahiptir.
Salatalığın suyunu çıkarın ve yüzünüze sürün, kuruyana kadar bekletin, soğuk su ile yıkayın.
Birer yemek kaşığı salatalık ve yoğurdu karıştırabilir, yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 ila 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.
İki yemek kaşığı salatalık suyu, bir yumurta akı ve 3-5 damla E vitamini yağı ile bir yüz maskesi yapabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15 dakika bekleyin ve ardından soğuk suyla yıkayın.

6. Gül Suyu
Gül suyu doğal bir sıkılaştırıcıdır, bu nedenle olağanüstü bir toniktir ve gevşek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur.
Uyumadan önce yüzünüze ve boynunuza gül suyu sürün. Bu, gözenekleri sıkılaştırmaya ve erken yaşlanma semptomlarını önlemeye yardımcı olacaktır.

7. Yağ masajı
Yüzünüz ve boynunuza zeytinyağı ile masaj yaparak, gevşek cildiniz sert ve pürüzsüz hale gelebilir. Zeytinyağı, anti-aging avantajları sağlayan A ve E vitaminleri gibi antioksidanlara sahiptir. Mikrodalgada biraz sızma zeytinyağını ısıtın. Yağı yüzünüzün her tarafına uygulayın ve 10 dakika parmak ucunuzla masaj yapın. Yatmadan önce her gün bunu yapabilirsiniz.

Yüzünüzü, boynunuzu, kollarınızı ve bacaklarınızı ovalamak için avokado, Hindistan cevizi, üzüm çekirdeği, jojoba veya badem yağı kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.