Cildin Rengini Açan 3 Maske Tarifi

0

Güneşin zararlı olduğu artık tüm dünya tarafından biliniyor. Bronzlaşmış  bir görünüm batı ülkelerinde tercih edilirken, doğu ülkelerinde çirkin kabul ediliyor. Cilt sağlığı açısında da bronzlaşmak sağlıklı değildir. “Sağlıklı Bronzlaşma” diye bir şey yoktur.

Güneş ışınlarının koyulaştırdığı cildin rengini açmak ayrıca güneş lekeleri ve siyah noktaları yok etmek için uygulayabileceğiniz üç adet maske tarifi vereceğiz.

Aloe vera jeli, domates, yoğurt, limon suyu, salatalık suyu ve nohut unu ile gülsuyu gibi cilt rengi açıcı maddelerle yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Evde nohut unu nasıl yapılır?

Nohut unu maskesi

İhtiyacınız olan malzemeler:

Nohut Unu

Aloe vera jel

Yoğurt

Ölçü kaşıkları

Bir karıştırma kabı

Yapılışı:

Bir kaba 2 yemek kaşığı nohut unu koyun. İçine bir buçuk yemek kaşığı yoğurt ekleyin. 1 çorba kaşığı Aleo Vera jeli ilave edin. Pürüzsüz bir macun elde edinceye kadar iyice karıştırın.

Bu karışımı yüzünüze veya vücudunuzun istediğiniz bir yerine sürebilirsiniz. El ve ayaklara da sürülebilir. Macunu cildiniz üzerinde kurumaya bırakın ve sonra fırçalayın. Ardından cildinizi soğuk su ile yıkayın. Haftada iki kez bu maskeyi uygulayın.  Aloe vera ile cilt bakımı nasıl yapılır?  

Salatalık ve Limon Suyu Güzellik Maskesi

İhtiyacınız olan malzemeler:

Salatalık suyu

Limon suyu

Gül suyu

Ölçü kaşıkları

Bir karıştırma kabı

Yapılışı:

Bir kaba bir çorba kaşığı salatalık suyu koyun. 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin. 1 çay kaşığı gül suyu ilave edin.

Bu karışımı cildinize sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada birkaç kez bu uygulamayı yapın. Salatalık suyunu çıkarmak için önce rendeleyin sonra bir elekten geçirin. Cilt bakımı hakkında bilmeniz gereken 6 şaşırtıcı bilgi

Domates ve Yoğurt Güzellik Maskesi

İhtiyacınız olan malzemeler:

Bir olgun domates

Sade yoğurt

Limon suyu

Ölçü kaşıkları

Bir karıştırma kabı

Yapılışı:

Bir blendera domates koyun. İçine 1 çorba kaşığı yoğurt ilave edin. 1 çorba kaşığı limon suyunu da katıp iyice karıştırın. Kırışıklıkları azaltan en iyi 12 yöntem

Bu karışımı cildinize sürün 15-20 dakika sonra cildinizi durulayın. Sonuç alıncaya kadar haftada 2-3 kez bu uygulamayı yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.