Cildinizdeki Yaşlanma Lekelerini Giderin

0

Cildimizde yaşlanmaya bağlı olarak bazı lekeler ortaya çıkar. Bu lekelerin ana nedeni güneş hasarıdır. Ancak farklı faktörler de etkili olur ve özelilkle yüz, kol ve bacaklarda bu lekeler meydana gelir. Peki bu lekeleri gidermenin yöntemleri nelerdir? İşte size farklı bir tarif…

Cilt tedavisinin temelinde sade yoğurt ve yulaf ezmesidir. Yoğurt, ölü cilt hücrelerinin altındaki yeni, sağlıklı cildi ortaya çıkaran laktik asit içerir. Yulaf, cilde iki şekilde fayda sağlayabilir. İlk olarak, yulaf parçaları ölü ve donuk cildin pul pul dökülmesine yardımcı olur ve ikincisi cildinize ek bir nem sağlar ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Bu tarifin diğer iki bileşeni, her ikisi de beyazlatma özelliklerine sahip olan zerdeçal ve limon suyudur. Bu bileşenler, zamanla koyu lekelerin ve renk solgunluğunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ancak, bu bileşenler (özellikle limon suyu) güneşte yanma olasılığınızı artırabilir. Bu nedenle, bu uygulamayı sadece geceleri yapmanız ve gündüz vakti yüzünüzde bol miktarda güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederim.

Cilt Renk Değişikliği için Gerekli olan malzemeler

1 yemek kaşığı sade yoğurt
2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 tatlı kaşığı zerdeçal
1 tatlı kaşığı taze limon suyu

Yoğurt, yulaf ezmesi, zerdeçal ve limon suyunu küçük bir kasede birleştirin. İyice birleştirilene kadar karıştırın.

Karışımı cildinizdeki etkilenen bölgelere uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin.

Bekleme bittiğinde, karışımı soğuk su ile durulayın, ardından en sevdiğiniz nemlendiriciyi kullanın. İstediğiniz sonuçları elde edene kadar haftada iki kez uygulayın. (Unutmayın – görünürdeki sonuçları görmeye başlamanız birkaç hafta sürebilir, bu yüzden sabırlı olun!)


Share.

About Author

Comments are closed.