Cildinizi Yağ İle Temizleme Yöntemi

0

Yüzünüzü yağ ile temizleme (OCM) kavramı, cildinize masaj yapmak için kullanılan yağın, kirliliklerle sertleşen ve gözeneklerinize yapışmış olan yağı çözerken, buhar gözeneklerinizi açarak, yağın kolayca çıkarılmasını sağlar.

Yüzünüzü yağ ile nasıl temizlersiniz?
Yağ temizleme yönteminin uygulanması zor değildir. İhtiyacınız olan her şey cilt tipinize, bir yıkama bezine ve buharlı banyo suyuna uygun doğal bir taşıyıcı yağdır.
1) Avuçlarınızdan birinde yaklaşık 8 ila 10 damla yağ (3/4 çay kaşığı) sürün ve yüzünüzün her tarafına sürmeden önce yağı ısıtmak için her iki elinizin birbirine sürtün.
2) Yağınızla cildinize iyice masaj yapın, makyajınız ve sebumunuz gibi kirliliklerin tüm kalıntılarını ve sorunlu bölgelerinizi temizleyin. Bu yaklaşık 2 dakika sürmelidir, ancak isterseniz daha uzun olabilir.
3) Daha sonra, yıkama bezini temiz sıcak suya daldırın, sıkın ve bu bezle yüzünüzü silin. Bu süre içinde bezi yüzünüzünün üzerinde bekletebilirsiniz.
4) Cildinizin yağ ve kirlilikten arınmış olduğunu hissedene kadar 4 ila 5 kez daha tekrarlayın.
5) Sonra normal tonik ve nemlendiricinizi kullanın.

Ne kadar süre uygulanmalı?
Yağ ile yüz temizleme yöntemini isterseniz her gün uygulayabilirsiniz. Ama bu temizleme işlemi biraz zaman aldığı için haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

OCM için cildinize hangi yağları kullanabilirsiniz?
Bunun için cildinize en uygun yağı bulmanız gerekiyor. Jojoba yağı veya üzüm yağı birçok cilt tipi çok uygun.
cildiniz için uygun yağı bilmiyorsanız hangi yağın hangi cilt için uygun yazımızı okuyabilir veya cildiniz üzerinde birçok yağ ile test yapabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.