Cildinizi Yenilemek İçin Ev Yapımı Peeling

0

Cildinizi peelingle, tazeleme ve şımartmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bugün size evde tüm doğal malzemelerle etkili bir peeling tarifi vereceğiz. Bu peeling normal, karma ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Eğer cildinizde akne veya sivilce varsa bu peelingi denemeyin, sivilcenizi koparabilir ve tahriş edebilir.

Gerekli ürünler:
Pirinç
Limon
Bal
Yeşil çay

Cilt yenileme peelingi nasıl hazırlanır?

Önce pirinçi pirinç unu haline getirmeniz gerekiyor. Yaklaşık 2 çorba kaşığı çiğ pirinç alın ve karıştırıcıya koyun ve ezin. Ancak un gibi değilde biraz granürlü olması gerekiyor. Cildinize peeling yapması için. İpeksi pürüzsüz bacaklar için peeling

Pirinç tozu cildinizi beyazlatmak için mükemmel bir doğal yoldur. Asyalı kadınlar, yıllardır pirinci cilt ve güzellik rejimine dahil etmişlerdir. Pirinç yüz maskesi nazikçe cildinizi temizler ve nem ekler ve cilt renginizi parlatır.

Ardından, pirinç tozuna bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Limon, cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olan zengin C Vitamini kaynaklarıdır. C vitamini ayrıca cildi serbest radikallerden koruyan etkili bir antioksidan görevi görür. Bunun yanında kollajen üretimini arttırır. Ev yapımı dudak peelingi

Ardından, ona bir çay kaşığı bal ekleyin. Balın cilt için faydaları bilinmektedir. Bakteriyel üremeyi önleyen asidik özelliklere sahip yüksek şeker bileşimine sahiptir. Bu nedenle, her türlü cilt enfeksiyonunu önlemek için antiseptik olarak kullanılır.

Şimdi karışıma 1 çay kaşığı yeşil çay suyunu eklemenin zamanı geldi. tüm malzemeleri karıştırın çok kalın veya çok akışkan olmayan bir peeling elde edin.

Peelingi kuru ve temiz bir cilde uygulamak en iyisidir. Parmaklarınızla yüzüne peelingi sürün. Pirincin dokusu birkaç granül içerdiğinden, uygulama sırasında bir miktar damlama olabilir. Limon ve tuz ile vücut peelingi tarifi

Peelingin 10 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Cilt üzerinde hafif bir sıkma etkisi olduğunu fark edince, parmaklarınızı suyla ıslatın ve cildinizi soymak için dairesel hareketlerle hareket etmeye başlayın. Ardından sade suyla yıkayın. Yüzünüzü suyla duruladıktan sonra cildinizi kurulayın. Şimdi cildin kurumasını önlemek için nemlendirici sürün. Bu peelingi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımla cildiniz yumuşak, esnek, pürüzsüz ve temiz olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.