Cildinizi Yenileyecek C Vitamini Serumu

0

Güneş hasarı, yaş, eski sivilce izleri … Bunların hayatımızın farklı bölümlerinde cildimize hasar veren nedenler. Bununla birlikte, cildimiz hakkında en iyi şeylerden biri, kendisini yeniden canlandırma yeteneğidir. Doğal olarak yenilenmesi yavaş bir süreçtir. Cildinizin yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olmak için C vitamininin gücünü kullanabilirsiniz.

C Vitaminli Serumun Faydaları:
C vitamini, cilt sağlığında önemli bir rol oynayan güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Deri hücrelerinin onarımı ve yenilenmesinde yardımcı olur, bu da cildimizin genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. C vitamini aynı zamanda kırışık savaşçısıdır. Cildi sıkılaştıracak olan kolajen sentezini harekete geçirir. C vitamini vücudunuzdaki serbest radikallere saldırarak cildinizi tekrar canlandırmanıza ve yenilemenize yardımcı olur. Sivilce izleri, hiperpigmentasyon veya güneş lekelenmesinden muzdaripseniz, C vitamini serumu onlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Hassas ciltleriniz varsa, başlangıçta daha düşük serum konsantrasyonu ile başlamak iyi bir fikirdir. C vitamini, yüksek konsantrasyonda L-askorbik asit içerir ve cildiniz hassassa, başlangıçta hafif tahrişe neden olabilir. Cildiniz buna alıştığında yavaş yavaş serum konsantrasyonunu artırın.

İhtiyaç Duyacağınız Malzemeler:

Damlalıkla boş ve koyu renk bir şişe
1 çay kaşığı Doğal C vitamini tozu
1 çay kaşığı süzülmüş su (gül suyu da kullanabilirsiniz)
1-2 çorba kaşığı Aloe Vera jel (veya bitkisel gliserin)
¼ çay kaşığı E vitamini yağı veya 3 E vitamini yağı hapları

Yapılışı:
Bir kase içine C vitamini tozunu ekleyin. Filtrelenmiş suyu üzerine ilave edin. C vitamini tozu tamamen çözülünceye kadar karıştırın.

E vitamini haplarını kullanıyorsanız, kapsülü delmek için bir iğne kullanın. Kapsüllerde bulunan yağı, kaseye sıkın. Aloe Vera jeline ekleyin.

Pürüzsüz olana kadar karıştırın. Serum biraz kıvamlı olmalıdır. Çok sıvı gözüküyorsa, biraz daha Aloe Vera jeli ekleyin.

Serumu koyu renkli bir şişenin içine dökün. C vitamini ışığa maruz kaldığında okside olur; bu nedenle, saklamak için koyu renkli bir şişe yoksa, kullanılmadığında serumun ışığın olmadığı bir yerde baklayın. Haftada bir kez kullanılacak kadar hazırlayın. Çünkü serum beklerse pH dengesi bozulacaktır.

Nasıl kullanılır:
Yatmadan önce kullanılıyorsa, yüzünüzü yıkayın, bir tonik uygulayın ve az miktarda serumu takibi yapın. Her kullanımdan önce serum şişesini hafifçe sallayın. Parmağınızla serumu sürün ve yüzünüzü ovun. Ardından bir nemlendirici sürün. Gün içinde C vitamini kullanmanız önerilmez çünkü cildiniz güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.