Cildinizin Kırmızı Lekeli Olmasının 6 Nedeni

0

Cildinizde kırmızı lekeler varsa bunun nedenini bulmak çok önemlidir. Bu ikinci kadeh şarap olabilir mi? Ya da belki de kullandığınız sabun? İşte cilt üzerindeki kırmızı lekelere neden olabilecek alışkanlıklar.

1. Aşırı Peeling
Herkes doğal olarak günde yaklaşık 50 milyon cilt hücresini barındırır ve ölü hücrelerden kurtulmak aslında kolaydır. Ancak çok fazla peeling ve yanlış bir şekilde ovmak cildiniz üzerinde kırmızı lekelere neden olabilir.

Doğru şekilde peeling: Çok sert peelinglerden kaçının. Eksfoliye edici parçacıklar olarak şeker içerenler gibi nazik ürünleri kullanın. Ve günlük peelinge gerek yok, haftada birkaç kez yeterlidir.

2. Sert Bar Sabunu Kullanma
Yüzünüzdeki sert sabunun kullanılması, cildin doğal yağlarının, seramitlerin ve sağlıklı yağ asitlerinin deriden sıyırarak cildin bariyerini zayıflatır – tahriş olmuş, kuru ve lekeli bir cilt için mükemmel bir zemindir.

Doğru temizleyici nasıl seçilir: Günün kirini temizlemek için pH nötr, nemlendirici, sabunsuz bir temizleyici veya silme mendili kullanın.

3. Kokulu Ürünler ile Nemlendirme
Kokulu vücut losyonunuzu ne kadar sevdiğinizden bağımsız olarak , cildinize ciltte sert bir tahriş edici olabileceğinden, cildinize sıkıntı verebilir. Daha da kötüsü: Rahatsız edici bir döküntü geliştirirseniz, muhtemelen egzama ile uğraşıyorsunuzdur.
Uyarı işareti: kokuların yüzünüze değdiği bölgelerdeki pembe, pullu lekeler.

Cildinizi düzgün bir şekilde nemlendirmek için: Koku ve boya içermeyen ürünler kullanın. Ve nemi kilitlemek ve cildin sakin olmasını sağlamak için duştan hemen sonra bir nemlendirici krem uygulayın .

cilt-lekesi2

4. Egzersiz
Egzersiz kesinlikle lekeler için bir tetikleyici olabilir. Kalp atış hızı ve sıcaklık kardiyo eğitimi ile arttığında, cilt dahil tüm hayati organlara daha fazla kan pompalanır.

Egzersizden sonra cildinizi nasıl temizleyeceğiniz: Zumba sonrası ışıltı sadece gitmezse , vücudunuzun sıcaklık sensörlerinin bulunduğu ağzınızın arkasına bir buz küpü koyarak soğumaya çalışın .

5. Kırmızı Şarap İçme
Şarabı korumak için kullanılan alkol ve sülfitler, yüzdeki küçük kan damarlarını daha fazla açarak kanın yüzeye çıkmasına neden oluyor! Sıcak pembe yanaklar. Yani, bir bardak kırmızı şarap içerek yüzünüzü saatlerce sürecek pembelik sağlayabilirsiniz Alkolün yanı sıra, diğer tetikleyiciler sıcak veya baharatlı yiyecekleri, kafein ve bazı durumlarda turunçgiller de neden olabilir.

Yeme ve içmeden sonra lekeler nasıl önlenir: Kokteyller arasında su yudumlamayı deneyin, bu yüzünüze ulaşmadan önce alkolün temizlenmesine yardımcı olur.

6. Güneş Koruyucusunu Atlama
UV ışığına karşı korunmayan maruz kalma, yaşlanma belirtilerinin% 90’ına neden olur. Kahverengi lekeler ve sarkık cilt dahil.

Güneş koruyucuları doğru şekilde nasıl kullanılır: Dış mekanlarda güneş gözlükleri ve şapkaların yanı sıra 30 veya daha fazla günlük bir SPF kullanmak gerekiyor. Bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan gelen ışık sorunu daha da kötüleştirebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.