Cildinizin Kurumasına Neden Olan 7 Yanlış

0

Cilt kuruluğu yaşıyorsanız genellikle sizin yaptığınız hatalardan kaynaklanıyor olabilir. Kullanılan bir çok ürün cildin kurumasına neden olur. Siz de bu hatalardan birini veya birkaçını yapıyor olabilirsiniz.

Ayar Spreyi Kullanıyorsanız
Makyajınızı uygulamadan önce cildinize pürüzsüz göstermesi için bir ayar spreyi sıkıyor olabilirsiniz. Evet cildiniz gerçekten muhteşem görünebilir. Ancak bu spreylerin içinde alkol bulunur.

Bu spreyler yüzünde saç spreyi gibi davranır. Kuruma ve tahrişe neden olabilir. Kurumaya eğilimliyseniz, alkolsüz bir sprey seçin ve etiket üzerinde nemlendirici ve besleyici maddeler arayın.

Antiaging ürünleriniz Retinol içerir
Retinol içeren antiaging cilt bakım ürünlerini tercih etmiş olabilirsiniz. Kuru, pullu cilt, retinol bazlı ürünlerin ortak bir yan etkisidir, çünkü cildin üst tabakasından aşağıya doğru yeni, daha parlak bir cilt ortaya çıkarır.

Retinolün kuru cildiniz için sorumlu olup olmadığını belirlemek için cilt bakımınızın içeriklerini yakından okuyun. Eğer öyleyse, nem katacak nemlendirici ve yatıştırıcı kremler kullanmak için özen gösterin.

Temizleyiciler Yüzünüzü Kuruyor
Nemlendiricinizdeki malzemelere baktıktan sonra, günlük yüz temizleyicinizdeki etiketi kontrol etmelisiniz. Bazı temizleyiciler, cildinizdeki kirleri ve toksinleri temizlerken gerekli yağları da alıp götürür. Temizleyicinizin salisilik veya glikolik asit içermediğinden emin olun, çünkü bu bileşenler çok kuru cilde sahip olanlar için çok sert olabilir.

Çok Fazla Toz Kullanıyorsunuz
Cildinize çok fazla toz kullanıyorsanız bu cildinizi dehidrate edebilir. Kuruma ile mücadele etmek için tozlar üzerinde sıvı veya krem ​​temeller seçin ve ayar yaparken, tozu seyrek kullanın.

Fazla maske mi yapıyorsunuz
Kuru ve hassas cilt tipiniz için doğru olan bir maske seçin. Birçok maske, ana bileşenleri olarak killi veya kil kullanır, bu da kirlerin derinliğine temizleyebilir, aynı zamanda cildinizi esansiyel yağlardan çıkarır. Bu size lapa lapa ve tahriş hissi verebilir.

Zarar vermeyecek sakinleştirici ve nemlendirici maske alın ve sadece haftada bir veya iki kez kullanmaya devam edin.

Peeling mi yapıyorsunuz
Ciltteki ölü derileri çıkarmak sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Ancak ekstra tahriş olmasını önlemek için doğru peeling ürününü seçmek de çok önemlidir. Aşındırıcı ve kremsi bir şey seçtiğinizden emin olun.

Tüm Ürünleriniz Yağsız ve Mat
Cildiniz fazla yağlı olmaması için yağsız ve mat ürünleri kullanıyor olabilirsiniz. Mat kaplama temelleri ve makyaj, cildin kuru görünmesine katkıda bulunur ancak bu sırada cildinizdeki yağı emer.

Tüm ürünlerinizi değiştirmek konusunda endişeli iseniz, yağsız su bazlı hafif bir fondötene geçin. Etiketlere bakıldığında, ilk ana bileşen su olmalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.