Cildinizin Rengini Açmak İçin 6 Uygulama

0

Cilt rengi hiçbir şekilde güzelliğin bir ölçüsü değildir. Ama yaş ilerledikçe cildinizin 20’li yaşlardaki gibi olmadığını anlarsınız. Pigmentasyon ve lekeler görünmeye başlar. Böyle durumlarda, ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar iyi olur. Ardından lekeleriniz azalmaya başlayacak ve cildiniz doğal cilt tonuna geri dönecektir.

1. Süt Tozu Uygulaması

1 çay kaşığı toz süt
1-2 tatlı kaşığı Taze Portakal Suyu
1 tatlı kaşığı toz Yulaf ezmesi

Bütün maddeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın ve kurutun. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
Yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Uygulamayı haftada 1-2 defa yapın.

Süt tozu güçlü ağartıcı özelliklere sahip laktik asit içerir. Bu yüz paketi, mat ve ölü cilt hücrelerinin soyulmasına yardımcı olur, yeni ve sağlıklı bir cilt hücresi tabakasını ortaya çıkarır. Portakal suyunun C vitamini içeriği aynı zamanda koyu lekeleri ve izleri yok edecek cilt aydınlatma özelliklerine sahiptir .

Güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulun

2. Nane Maskesi

Biraz avuç nane yaprakları
Su (gerekirse)

Nane yaprakları kalın bir macun haline getirin. Karışım çok kalın ise, biraz su ilave edin ve tekrar ezin.
Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın ve kurutun. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Maske kuruyana kadar 20 dakika bekleyin. Soğuk su ile yıkayın. Haftada 1-2 defa uygulayın.

Nane, arındırıcı özelliklere sahip güçlü ve ferahlatıcı bir büzücüdür. Cilt lekelerinin solmasına yardımcı olur.

3. Beyaz Un Maskesi

2 yemek kaşığı Gram Un
1/4 çorba kaşığı zerdeçal
2 çorba kaşığı süt

Bütün maddeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın ve kurutun. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Haftada 1-2 defa yapın.

Ellerdeki yaşlanma lekelerini yok edin

Gram unu veya Besan, sivilce izlerini ve pigmentasyonunu büyük ölçüde hafifletmeye yardımcı olur. Bu cilt tonu geri getirmeye yardımcı olur ve yüze parlaklık verir.

4. Muz Uygulaması

1 olgun Muz
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı limon suyu

Bir kapta malzemeleri tamamen topaksız oluncaya kadar ezin. Bütün maddeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın ve kurutun. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Haftada 1-2 defa uygulayın.

Yulaf tozuyla cildinizde mucizeler yaratın

Bu yüz paketi, cildinizi nemlendirmek ve aydınlatmak için üç güçlü bileşenden oluşur. Koyu lekelerin solmasını, lekeleri gidermesini ve cildinizin parıldamasına yardımcı olur.

5. Zerdeçal Uygulaması

1 yemek kaşığı zerdeçal
1 yemek kaşığı limon suyu (ya da kuru cilt için salatalık suyu)

Bütün maddeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın ve kurutun. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Uygulamayı her gün yapın.

Ünlü modellerin cilt bakım sırları

Bu uygulama cildinizin tonunu dengelemek için pigmentasyon , koyu lekeler ve lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur . Aynı zamanda aşırı melanin üretimini kontrol eder ve cildinizin doğal cildini korur. Bu, aynı zamanda, koltuk altı kollarınızı hafifletmeye yardımcı olan etkili bir çözümdür.

6. Narenciye Uygulaması

2 çorba kaşığı Portakal Kabuk Tozu
1 yemek kaşığı kil
1 çorba kaşığı Sandalağacı Pudra
1 yemek kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı Su

Bütün maddeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Yüzünüzü bir temizlik maddesi ile yıkayın. Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Haftada bir uygulayın.

Cildinizi yenileyecek 5 maske tarifi

Bu uygulama yağlı ve sivilceye eğilimli cilt tipleri olan kişiler için özel olarak üretilmiştir. Cildinizdeki yabancı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildinizin tonunu dengeler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.