Cilt Güzelliği ve Sivilce Tedavisi İçin Keçi Sütü Sabunu

0

Cilt güzelliği ve cilt sorunları için kullanılan kimyasal ürünlerin yerini doğal ürünler çoktan almaya başladı. Keçi sütü sağlık faydalarıyla doludur ve cildiniz için de pek çok yarara sahiptir. Keçi sütünden sabun yaparak, hem daha genç görünebilir hem de sivilce gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Keçi sütünü içerek, yoğurt ve peynir yaparak sağlık faydalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca evde sabununu da yaparak, cildinizi de iyileştirebilirsiniz. Keçi sütünün faydaları nelerdir?

Keçi sütü sabununun faydaları

1. Daha genç görünmenize yardımcı olur
Keçi sütünde bulunan asitler, ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olur. Güçlü bir peeling maddesi olarak çalışır, cilde kan akışını artırır, gençleşmeyi sağlar ve kırışıklıkları en aza indirir.

2. Anti-inflamatuardur
Keçi sütü güçlü bir anti-enflamatuardur ve cilt iltihabını azaltabilir. Keçi sütü tüketilerek de cilt için fayda sağlanabilir ancak sabun gibi ürünlerin doğrudan cilde uygulanması daha fazla etkilidir. Keçi peynirinin 7 inanılmaz sağlık faydası

3. Sivilce tedavisinde yardımcıdır
İnek sütünün aksine, keçi sütü çoğunlukla içerdiği özel peeling özellikleri nedeniyle sivilce eğilimli ciltler için idealdir. Ölü cilt hücreleri ciltte kalırsa, gözenekler tıkanır ve sivilce için mükemmel ortamı yaratır. Keçi sütü sabunu bunu ortadan kaldırır.

4. Kuru ciltleri nemlendirir
Keçi sütü sabunu cildi nemlendirerek, kurumasını önler. Keçi sütü, zarar görmüş cilt dokusunu tamir etme yeteneği ile bilinen mükemmel bir A vitamini kaynağıdır.

A vitamini ayrıca kırışıklıkları azaltır ve sedef hastalığı semptomlarını hafifletir. Keçi sütü sabunu, vitamin B1, B6, B12, C, D ve E gibi mükemmel bir vitamin kaynağıdır. Keçi tereyağının faydalarını biliyor musunuz?

 


Share.

About Author

Comments are closed.