Cilt Sarkmalarını Önlemenin En Basit Yolu

0

Birçok kadın cildinin sarkmasını önlemek için yüz bakımı yaptırmaya güzellik salonlarına gider. Ancak, her kadının bu imkanı maalesef yok ve dahası bu tedavilerin çoğu cildi zararlı kimyasallara maruz bırakır.

Cilt sarkması sorunu yaşıyorsanız ya da önlem almak istiyorsanız, güzellik salonlarına para vermenize ve kimyasal dolu ürünleri cildinize uygulatmanıza gerek yok. Hem paradan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de daha iyi sonuç alabileceğiniz, basit çözümler deneyebilirsiniz.

Cilt sarkması için evde uygulayabileceğiniz tedavi birkaç adımdan oluşur ve bunu kendi evinizin konforunda yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler çok basit ve kolay kullanılabilirdir.

Bu tedaviyi yaptıktan sonra yüz cildiniz parlayacak ve sarkma önemli ölçüde azalacaktır.

Cilt sarkması için neler yapmalısınız?

Adım 1- Temizlik
İlk olarak, bir pamuk yardımıyla gül suyuyla yüzünüzü temizleyin. Ardından, 2 yemek kaşığı sütü bir başka temiz pamukla yüzünüze sürün ve yüzünüzü iyice temizleyin. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayarak temizleme işlemini bitirin.

Adım 2- Ovma
2 yemek kaşığı şeker, bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir kaşık limon suyunu karıştırın ve karışımı dairesel hareketlerle cilde masaj yaparak uygulayın.

Adım 3- Buhar
Temiz bir havluyu sıcak suda ıslatın ve fazla suyunu sıkın. Ardından sıcak havluyu yüzünüze koyun ve 5 dakika bekleyin.

Adım 4- Maske
Bal ve limon suyunu eşit miktarda karıştırın ve karışımı tüm yüze uygulayın, durulamadan önce 20 dakika bekletin. Yüzünüzü kurulayın ve ardından doğal bir nemlendirici, örneğin Hindistan cevizi yağı sürün.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.