Cilt Sorunlarınızı Sandal Ağacı Tozu İle Giderin

0

Sandal ağacı tozu çeşitli güzellik bakımlarında popüler bir bileşendir. Cildinize parlak ve kusursuz bir görünüm kazandırmakla birlikte bir dizi cilt problemini tedavi ettiği bilinmektedir. Sandal ağacı antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve çeşitli cilt problemlerini iyileştirmek için kullanılır. Yağ, macun ve pudra formunda kullanılır ve düzenli yüz cilt bakımı için mükemmel bir seçimdir.

Sandal Ağacı Tozu Kullanımı
Yağlı Ciltler
Yüzünüzde sandal ağacı tozu kullanmak fazla yağı ciltten uzaklaştırdığı iyi bir fikirdir. Sandal ağacı tozu ve domates suyundan bir yüz maskesi yapın ve 15 dakika bekletin. Düzenli kullanıldığında, cildinizdeki yağı kontrol altına almanıza yardımcı olur ve cilt gözeneklerini sıkar. Bugün, piyasada satılan ve cildinizin yağlı görünmesini önleyen birçok pudranın içinde sandal ağaçı tozu bulunmaktadır. Yağlı ciltler için bal kullanmanın 6 faydası

Kırışıklıklar
Kırışıklıklar sizin yaşlı görünmenize neden olabilecek ilk belirtileridir. Sandal ağacı tozu yüz cildinizi kırışıklıklardan arındırır ve yıllarca parlatır. Yüzünüze ve boynunuza düzenli olarak bir sandal ağacı tozu, gül suyu ve gliserin sürün. Daha genç görünen berrak bir cilde sahip olabilirsiniz.


Akne
Sandal ağacı tozu antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve bu nedenle akne için etkili bir tedavidir. Sandal ağacı yüz paketi, düzenli olarak kullanılırsa, sivilceden kurtulmanıza yardımcı olabilir. 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu alın. Bir macun oluşturmak için gül suyu ekleyin. Yüzünüzü temizleyin ve bu paketin kalın bir katmanını yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla yıkayın ve bir tonik uygulayın. Ayrıca sandal ağacı tozu ve zerdeçal tozu eşit miktarda su ile bir macun hazırlayıp sivilce üzerine uygulayabilirsiniz. 30 dakika sonra yıkayın. Her iki tarif de düzenli olarak oluşan sivilce ve sivilce lekeleri azaltmak için düzenli olarak kullanılabilir. Bu maske karma ve yağlı ciltler için idealdir. Akne izlerini gideren 5 maske tarifi (sandal ağacı tozu ile)

Güneş Yağını Olan Ciltler
Güneş ışınlarına sıkça maruz kalan cilt bölgeleri genellikle bronzlaşır. Sandal ağacı tozu cildinizdeki güneş hasarını gidermede çok etkilidir. Yarım salatalık, gül suyu, yoğurt ve sandal ağacı tozunu karıştırın ve macunu bronzlaşmış cilde uygulayın. Soğuk su ile 20 dakika sonra yıkayın. Bu cildinizi yatıştırır ve güneşin hasarını azaltır. Güneş etkisini tamamen azaltmak için bu paketi haftada en az iki kez kullandığınızdan emin olun.

Kırmızı Sandal Ağacı Tozu
Kırmızı sandal ağacı tozu yaygın sandal ağacı tozu kadar popüler değildir. Raktha chandan olarak da bilinen kırmızı sandal ağacı, adını renginden alan çeşitli sandal türlerinden biridir. Ayrıca, yaygın olarak kullanılan sandal ağacının en temel özelliklerinden biri olan kokudan yoksundur. Ancak, tıpkı düzenli olarak kullanılan sandal ağacı gibi, birçok kozmetik ve tıbbi kullanıma sahiptir. Kırmızı sandal ağacı tozu kullanmak, normal sandal ağacı kokusuna alerjisi olanlar için iyi bir seçenektir.


Share.

About Author

Comments are closed.