Cilt Tonunu Eşitleştirmenin Doğal Yolları

0

Herkes farklı bir cilt tonuyla doğar. Çocukken cildimiz pürüzsüz ve her yeri aynı renktir. Bununla birlikte, yaşlandıkça cilt tonu düzensiz ve renksiz hale gelebilir. Dışarıda çok sayıda cilt tonlama ürünü var, ancak cilt tonunuza bile yardımcı olabilecek daha az sert, doğal yöntemler var. Cilt Lekeleri İçin Buhur Yağı Nasıl Kullanılır?

Limon suyu
Limon asidik bir meyvedir, bu nedenle cildinize limon suyu uygulamak, cilt tonunu korumak için önemlidir ve uygun pH’ın korunmasına yardımcı olur. Limondaki sitrik asit, meyve suyunu cildinize düzenli olarak uygulayıp bir süre beklettikten sonra yıkayarak cilt tonunuzu dengeleyebilirsiniz. Limon suyu kullanırken hatırlanması gereken önemli bir şey, herhangi bir kesik veya çizik varsa yanmaya neden olur. Limon suyu sürdükten sonra güneşe çıkarsanız cildinizin rengi daha kötü olur. Bununiçin güneşe çıkmadan önce mutlaka limon suyunu temizlediğinizden emin olun.

Yulaf ezmesi
Yulaf ezmesi cilt tonu için bile doğal bir yol olabilir, çünkü daha eşit bir yüzey ve ton için cildinizdeki kiri ve kabarcıkları parçalayan eksfoliye edici bir ajan olarak görev yapabilir. Yüzünüze yulaf ezmesi uygulamadan önce, biraz bal ile karıştırın, böylece daha macun olur. Parmaklarınızla ovmadan önce birkaç dakika cildinizde bırakmalısınız. Tüm macunu yıkadığınızdan ve güneş kremi uygulayın. Yara İzleri ve Lekeleri Gideren Maske Tarifi

Bal
Bal, nemlendirici olarak çalıştığı ve akne izlerinin ve lekelerinin boyutunu azaltabilecek antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için cilt tonu için de kullanılabilir. Balın cildinize nem verir ve kurumasını önler.

Süt
Süt, cildinizi daha dengeli bir ton için doğal olarak yumuşatmanın ve hafifletmenin harika bir yoludur. Cildi hafifletmek, koyu lekeler ve yara izlerinin görünümünü azaltmak için melanin üzerinde çalışır. Ayrıca kuru veya pul pul cilde sahip insanlar için harika bir yumuşatıcıdır. Ellerdeki Yaşlanma Lekelerini Yok Edin


Share.

About Author

Comments are closed.