Daha Güzel Saçlar İçin Kış Bakım İpuçları

0

Yaz mevsimi yavaş yavaş geçerken kış için güzellik hazırlıklarına da başlamanın zamanı geliyor. Kış aylarında saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesi için bu yazıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Kış aylarında, soğuk, rüzgar, giyilen bereler gibi nedenlerle saçların daha fazla bakıma ve ilgiye ihtiyacı olur. Aşağıdaki önerileri dikkate alarak, daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçları rüzgardan korumak için şapka
Saçlarınızı rüzgardan korumanın en basit yolu şapka takmaktır. Böylelikle saçlarınızın rüzgarda uçuşmasını ve birbirine karışmasını önlersiniz. Bu da saçlarınızın daha az kırılacağı anlamına gelir.

Saçlarınızı uygun tarakla tarayın
Kış aylarında giyilen kazak, eşarp ya da berede daha fazla statik elektrik vardır. Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için, saçınıza uygun bir fırça kullanın. Isı saçlarınızı çok fazla kurutabileceğinden ılık suyla saçlarınızı yıkamaya özen gösterin. Bunlar saçlarınızın elektriklenmesini önleyecektir.

Saçlarınızı yıkadığınız süreyi kısaltın
Yaz aylarında ter nedeniyle her gün yıkadığınız saçlarınızı kış aylarında haftada 2-3 defa yıkamaya özen gösterin. Bu saçlarınızın çok fazla kurumasının önüne geçecektir. Ayrıca, ıslak saçla dışarı çıkmamaya çalışın. Saçlar, rüzgar ve soğuktan ıslakken daha fazla etkilenir, daha kırılgan hale gelirler.

Zeytinyağı kullanın
Kış için en ideal saç bakım tüyosu, saçlara ılık zentinyağı uygulamaktır. 2 çay kaşığı zeytinyağını ısıtın ve saç derisine hafifçe masaj yapmak için kullanın. Zeytinyağı, saçınıza güzel bir parlaklık verir ve nemlendirir. Ayrıca kepek ve saç kırılmasını da önleyebilir.

Her zaman saçınızı kurutun
Kış aylarında saçlarınızı korumak için bir başka önemli hile de, saçları bağlamadan ve dışarı çıkmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olmaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.