Daha Kalın Kaşlar ve Kirpikler İçin Hint Yağı

0

Daha güzel ve kalın, kaş ve kirpiklere sahip olmak ister misiniz? Hint yağıyla, kaş ve kirpiklerinizi kalınlaştırabilir ve bakım yapabilirsiniz. Hint yağını kaş ve kirpikleriniz için nasıl kullanmanız gerekiğini bu yazıda görebilirsiniz.

Kaş ve kirpiklerinizi daha dolgun ve daha kalın gösterecek, maskaralar, kaş kalemleri kullanabilirsiniz. Ancak bunların düzenli kullanımı kaş ve kirpiklerinize zarar verebilir ve ayrıca ucuz da değillerdir. Saç için Hint yağı nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Daha kalın kaşlar ve kirpikler için, Hint yağı kıl foliküllerini besler ve istediğiniz sonuca doğal yolla kavuşabilirsiniz.

Hint yağını, direkt olarak uygulayabilir veya diğer zenginleştirici bileşenlerle karıştırabilirsiniz. Daha kalın kaşlar ve dolgun kirpikler için Hint yağını kullanmanın 6 yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

Hint yağı uygulaması yapmadan önce, tüm makyajınızı temizleyin ve yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Kirpik ve kaştaki kepek için 8 basit tedavi

Yöntem 1: Hint yağı
Hint yağı, kirpiklerinizi ve kaşlarınızı doğrudan uygulamak için güvenlidir ve zamanla daha dolgun ve daha hacimli hale getirir. Hint yağını, yatmadan önce uygulamak ve sabah yıkamak en iyi sonucu verir.

Yatmadan önce, pamuğu Hint yağı ile ıslatın ve kaşlarınıza, kirpiklerinize köklere kadar tamamen yağ sürün. Daha kalın kaşlar ve kirpikler için, bu yöntemi her gece en az 6 hafta boyunca tekrarlayın. Uzun ve sağlıklı kirpikler için 5 doğal yol

Yöntem 2: Kirpik ve kaş serumu
Hint yağı ve aloe vera jeli ile kirpik ve kaş serumu hazırlayabilirsiniz.

 • Malzemeler
  ½ çay kaşığı Hint yağı
  ½ çay kaşığı aloe vera jeli
  4 kapsül E vitamini yağı

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve bir saklama kabına aktarın. Yatmadan önce, kaşlarınıza ve kirpiklerinize sürün.

Kalın kaşlar ve kirpikler için, en az 2 ay boyunca günde bir kez uygulayın. Bu serumun raf ömrü, buzdolabında saklandığında 1 haftadır. Kirpikleri gürleştiren ve uzatan serum

Yöntem 3: Hint yağı ve Hindistan cevizi yağı
Hint yağı, daha kalın kaşlar ve daha uzun kirpikler elde etmek için Hindistan cevizi yağı ile birleştirilebilir.

 • Malzemeler
  1 çay kaşığı Hint yağı
  1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  1 damla limon esansiyel yağı
  1 damla lavanta esansiyel yağı

Hint yağına esansiyel yağları ekleyerek karıştırın. Sonra Hindistan cevizi yağını da ekleyin ve iyice karışmalarını sağlayın. Hazırladığınız serumu bir şişeye aktarın. Temiz bir maskara fırçasını yağ karışımına daldırın ve temiz kirpiklere ve kaşlarınıza sürün.

Bu yöntemi her gece, 2 ay süreyle yapabilirsiniz. Yağ karışımını 3 ila 4 ay boyunca karanlık ve serin bir yerde saklayın. Vazelini nerede ve nasıl kullanabilirsiniz?

Yöntem 4: Hintyağı ve vazelin
Vazelin, kaşlar ve kirpikleri derinlemesine nemlendirmeye ve büyümelerini teşvik etmeye yardımcı olabilir. Hint yağıyla birleştirmek, kaşlarınız ve kirpikleriniz için derinlemesine bir maske oluşturur, daha kalın ve koyu görünmelerini sağlar.

 • Malzemeler
  ½ çay kaşığı Hint yağı
  ½ çay kaşığı vazelin

Hint yağı ve vazelini karıştırarak, pürüzsüz bir karışım elde edin. Karışımı küçük bir kap içine aktarın. Karışımı gece yatmadan önce kirpik ve kaşlarınıza sürün. Ertesi sabah yıkamak için yumuşak bir temizleyici ve ılık su kullanın.

Bu karışımı haftada 3 kez uygulayın. Kirpik batması için ev çözümleri

Yöntem 5: Hint yağı ve bebek yağı
Hint yağı ve bebek yağları, düzenli bir kullanımla kaşlarınızı ve kirpiklerinizi daha kalın ve daha uzun yapmaya yardımcı olur.

 • Malzemeler
  1 çay kaşığı Hint yağı
  1 çay kaşığı bebek yağı

Hint yağı ve bebek yağını karıştırın, kaş ve kirpiklerinize sürün. Kökleri beslemek için kirpik çizgisine daha fazla odaklanın. 4-6 saat ya da gece boyunca bırakın.

Bu yöntemi 2 ay boyunca her gün tekrarlayın. Takma kirpik uygulamak için ipuçları

Yöntem 6: Hint yağı ve biberiye yağı
Biberiye, Hint yağı ile birlikte kirpikleri ve kaşları besler ve daha hızlı büyümelerini sağlar.

 • Malzemeler
  1 yemek kaşığı Hint yağı
  1 damla biberiye esansiyel yağı

Boş bir maskara şişesinde Hint yağı ve biberiye esansiyel yağını birleştirin. İyice karıştırın ve yağı her gece kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayın.

Bu yöntemi 3 ay süreyle tekrarlayın. Bu karışımın raf ömrü 3 ila 4 aydır. Zayıf kirpikler için 7 doğal çözüm


Share.

About Author

Comments are closed.