Deniz Tuzunun Cilde Faydaları

0

Deniz tuzunun popülerliği artıyor. Sadece yemek masasında değil aynı zamanda cilt ürünlerinde de. Banyo tuzları, sabunlar ve peeling fırçalarında çeşitli şekillerde bulunabilir. Deniz tuzu, okyanuslardan veya tuzlu su göllerinden su alınarak ve tuzları geride bırakmak için suyun buharlaşmasıyla yapılır.

Eksfoliyatör
Deniz tuzu mükemmel bir peeling tedavisidir. Uzmanlar, ciltteki ölü derilerin pul pul dökülmesine çok faydalı olduğunu belirtiyor. Deriye sürtünen deniz tuzu, keskin ve sivri kenarlara sahip olmamalıdır. Deniz tuzunun dokusu, cildi çizmeden, ölü cilt hücrelerinden yavaşça kaymasını sağlayan şekilde olmalıdır. Ayrıca sert cildi pul pul dökmek ve yumuşatmak için bir ovma olarak kullanılabilir. Deniz tuzu hakkında bilmeniz gerekenler

Stres Düşürücü
Eski Yunanlılar ve Romalılar, rahatlamaları için sıcak deniz suyunu bir terapi olarak kullandılar. Bu şimdi talassotherapy, deniz anlamına gelen eski Yunanca kelime thalassa den türetilmiş bir kelime denir. Uzmanlar, deniz tuzu banyosu terapisinin psikolojik faydalar sağladığını ve uyku kalitesini arttırdığını söylüyorlar. DIY deniz tuzu sprey tarifi

Detoxifier
Deniz tuzu, toksinleri deriden emdiği için doğal bir detoksizatördür. Deniz tuzu ve sudan bir macun hazırlayın, cildinize uygulayın ve duşa girmeden önce bir dakika bekletin. Banyo yaparken tuzu duşta nazikçe masaj yaparak alın. Bu sadece cildinizin detoksifiye edilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda durulanırken ölü deri hücrelerinin dökülmesine de yardımcı olur. Deniz tuzu sabunu nasıl yapılır?

Ek yararlar
Artan kan dolaşımı, antiseptik etkiler, yağlılık hissine sahip olmayan yumuşak cilt ve sıvı tutulmasında azalma cilt için deniz tuzunun ilave faydalarından sadece birkaçıdır. Deniz tuzu, sofra tuzu ile aynı üretim işlemlerinden geçmediğinden, denizden gelen mineraller, deniz tuzlarına nereden geldiklerine bağlı olarak farklı renklenmeler vererek kalır. Bu minerallerin çoğu aynı zamanda cilde besin ve yarar sağlar.


Share.

About Author

Comments are closed.