Derin Göğüs Kırışıklıkları İçin Ev İlaçları

0

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzdeki çizgiler kadar göğüs bölgesindeki kırışıklıklar da kendini göstermeye başlar. Bu kırışıklıklar zamanla derinleştikçe giydiğiniz kıyafetleri bile ona göre seçmeye yönlendirebilir. Kozmetik çareler yerine doğal pek çok yöntemle bu derin kırışıklıkların görünümünün azalmasına ve hatta onlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Boyun ve göğüs bölgelerindeki kırışıklıklar, yaş ile ilgili olmasının yanı sıra uyku pozisyonunuz, sıkı sütyenler, fazla güneşe maruz kalma, beslenme şekliniz gibi farklı faktörlere de bağlı olabilir. Çözümü, kozmetik veya cerrahi operasyonlarda aramak yerine, doğal yollardan sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

Bol miktarda sıvı tüketin
Göğüs bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmanın ve kırışıklıkları önlemenin en iyi yolu, cildinizi çok iyi nemlendirmekten geçer. Bu, göğüsteki kırışıklıkları en aza indirmek için yapmanız gereken en önemli adımlardan biridir. Bunun için bol sıvı tüketmeye çalışın. Ancak şekerli içecek tüketiminizi en aza indirin, çünkü cilt yaşlanmasını hızlandırabilirler.

Nemlendirici kullanın
Kırışıklıkları önlemek için düzenli olarak göğüs bölgesi için iyi bir nemlendirici kullanın. Cilt bakım uzmanları, E vitamini içeren nemlendiriciler kullanılmasını önermektedir. Ve kesinlikle, koku ve kimyasal içeren vücut losyonlarından uzak durmalısınız.

Hindistan cevizi yağı
Düzenli olarak, küçük dairesel hareketlerle göğüs bölgesine Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Sıcak Hindistan cevizi yağı, göğüs kırışıklıkları ile mücadelede en iyi yollardan biridir.

Güneş koruyucu uygulayın
Güneşten cildinizi korumak için, güneş koruyucu kullanmayı alışkanlık edinin. Güneşe maruz kalmak, erken cilt yaşlanmasının nedenlerinden biridir.

C vitamin zengini gıdalar tüketin
C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra kırışıklıkları önlemeye de yardımcı olur. Düzenli olarak, beslenmenize C vitamini açısından zengin yiyecekler eklemeye özen gösterin.

Salatalık ve ya domates suyu
Salatalık veya domatesin suyunu çıkararak, göğüs bölgenize sürün. Bu, C vitamini kollajen sentezini desteklemeye yardımcı olacaktır. Salatalık ve domates suyunu gece yatmadan önce sürmeniz daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Sırt üstü uyuyun
Yan pozisyonda uyumak, göğüs bölgesindeki kırışıklıkların artmasının önemli nedenlerinden biridir. O nedenle, sırt üstü uyumaya çalışın. Eğer bunda zorlanıyorsanız, kısa süreli alıştırmalar yapın. Belirli bir sürenin sonunda sırt üstü uyumaya alışırsınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.