Derin Nemlendirme Sağlayan Saç Maskesi Tarifi

0

Popüler saç kremi ve saç bakım ürünlerine çok fazla para harcamanıza gerek yok. Kuru saçların tedavisi mutfak dolabınızda. Bu basit saç maskesi üç malzemeden oluşur: Hindistancevizi yağı, bal ve elma sirkesi. Hem hindistan cevizi yağı hem de bal, nemlendirici ve onarıcı özellikleri ile bilinir.

Gerekli olan malzemeler
2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
1 çorba kaşığı Bal
1 yemek kaşığı Elma Sirkesi

Bu miktarlar saçlarınızın ne kadar uzun veya kalın olduğuna bağlı olarak değişebilir.

Doğal hindistan cevizi yağı saç maskesi ile kuru, hasarlı saçları onarabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını sıvı olana kadar eritin. Balı eriyen hindistancevizi yağına ekleyin. Evinizde serinse, bir kaç saniye için balın mikrodalgada ısınmasını deneyebilirsiniz. Sonra elma sirkesi ekleyin.

Malzemeyi iyice karıştırın. Maskeyi uygulamak için en iyi yolu bir saç boyama fırçasıdır. Saçınızı dört eşit parçaya ayırın, sonra saçlarınızı bir santimlik bölümlere ayırın. Köklerden başlayan hindistan cevizi yağı saç maskesini uygulayın ve saçınızın uçlarına kadar ilerleyin. Bir bölümü tamamladıktan sonra, saçınıza parmak uçlarınızla masaj yapın. Saçlarınızı bir topuzun içine koyun ve 15-20 dakika bekletin, sonra doğal bir şampuanla yıkayın.

Saçınız çok kuruysa, maskeyi daha uzun süre bırakın. Daha da iyisi, saçlarınızı havluya sarın veya duş başlığı kullanın ve maskeyi bir saat veya daha uzun bir süre açık bırakın, ardından şampuan ile saçlarınızı yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.