Dermatologların Cildini Güzel Tutmak İçin Yaptıkları 8 Şey

0

Yaşlanma belirtileri olmayan pürüzsüz bir cildi herkes istiyor. Bunun üzerinde tam bir kontrole sahip olmamamıza rağmen yerçekimi nedeniyle yaşlanma sürecini yavaşlatmak için yapabileceğimiz birkaç şey var. Dermatologlar buna nasıl yaklaşacaklarını herkesten daha iyi bilirler. Bu nedenle, dermatologların cildini güzel tutmak için her gün yaptıkları sekiz şeyi paylaşıyoruz.

1. Saten yastık üzerinde uyuyun
Saten bir yastık kılıfı üzerinde uyuyun. Sadece bir geceden sonra, yüzünüzdeki sinir bozucu uyku kırışıklıkları tarih olacak. Ayrıca, yatmadan önce yüzünüze uyguladığınız cilt ürünleri yastık kılıfınız tarafından emilmez. Cilt Bakımı İçin Bilmeniz Gereken 6 Şaşırtıcı İpucu

2. Gökkuşağını renklerinde yiyin
Dermatologlar her zaman meyve ve sebze yemeyi önerir. Yeterli meyve ve sebze yiyerek, vücudunuza yeterli antioksidan sağlarsınız. Sağlıklı görünen bir cilt elde etmek için bu çok önemlidir.

3. Kulaklık Kullanın
Telefonunuzun klozetten daha fazla bakteri içerdiğini biliyor muydunuz? Dermatologlara göre, telefonunuzu kulağınıza tutmak akıllıca bir şey değildir. Telefonunuzu kulaklıkla kullanmak cildinize zarar vermez. Cilt Bakımın Zeytinyağının İnanılmaz Sonuçları

4. Şekerleri atlayın
Dermatologlar bunu yıllardır biliyor: şeker cildiniz için iyi değildir. Şeker moleküller kollajeninizi sertleştirebilir ve kırışıklıkların daha hızlı gelişmesine neden olabilir. Şekeri tüketmemenin son derece zor olduğunun farkındayız, ancak kahvenizde veya çayınızda şeker kullanmamak bile çok iyidir.

5. Kendinizi güneşe karşı koruyun
Güneşli tatili yaparken güneş kremi kullanıyor olabilirsiniz. Ancak ilkbaharda ilk güneş ışınları göründüğünde, onu tamamen unutuyoruz. Bununla birlikte, dermatologlar bize yılın zamanından bağımsız olarak güneşin her zaman güneş olduğunu söylüyor. UV radyasyonu kırışıklıklara neden olur! Yaşlanmayı Hızlandıran 10 Cilt Bakımı Hatası (Nasıl Düzeltilir?)

6. Yeterli vitamin alın
Dermatologlar, aldıkları vitamin miktarına çok dikkat ederler. Cildinizi genç ve sağlıklı tutmak için dermatologlar yeterli balık yağı almanızı önerir. Ek olarak, farklı B vitaminleri cildinizi de iyileştirebilir.

7. Sıcak duş almayın
Sıcak duş, birçok yağın cildi terk etmesine neden olur. Ek olarak, cilt iltihabı daha hızlı ortaya çıkabilir ve kuru lekelere neden olabilir. Yazlık Cilt Bakımının Püf Noktaları

8. Doğru ürünleri kullanın
Cildinizi her sabah ve akşam bir temizlik rutini ile şımartmak önemlidir. Mümkün olduğunca az katkı maddesi içeren bir temizleme jeli, gündüz kremi, gece kremi veya serum seçerek kullanın. Cildinize zarar verecek parfüm içeren ürünleri atlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.