Dirseklerinizde Sarkıklık Varsa

0

Çoğu insan “kırışık” kelimesini duyduğunda, akılları hemen dirsekleri aklına gelmez. Kollarınızı düz tuttuğunuz zaman dirseklerinizde kırışıklık meydana gelebilir. Kollarınızı rahat hareket ettirmeniz için bu fazla deriye aslında ihtiyaç vardır. Son yıllarda “fil dirsekleri” denilen ameliyatlar yapılıyor. Tabi hepsi güzellik için…

Dirseklerindeki deri sarkmasını hızlı bir şekilde düzeltmek isteyen kadınlar “cerrahi seçeneği tercih ediyorlar ve aslında aşırı dokuyu dirseğin üstünden kaldırıyorlar, ancak bu ameliyat izinin kalmasına neden oluyor.

Çok daha iyi bir seçenek, sarkan cildin altında destekleyici bir ağ oluşturmak için ultra-ince cerrahi ipliklerle gerginleştirme yapılıyor. Ancak bu yöntem de çok maliyetli.

Tek dezavantajı, dirseğinizin etrafındaki alanın oldukça hassas olmasıdır, bu yüzden ne yaptığını bilen birine danışmanızdır. Çünkü kötü sinir hasarı olarak adlandırılan ağrılı bir iltihapla sonuçlanabilecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle, dirsekleriniz hakkında bilinçli hissediyorsanız, “dirsek kaldırma” yı istediğiniz zaman deneyebilirsiniz. Bunun yerine, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve cildi daha esnek hale getirmek için dirseklerinizi düzenli olarak arındırıp nemlendirin.

Bonus: Bu, kollarınızın arkasındaki küçük kırmızı pütürlerin oluşmasını da önleyecektir. Ve kırışıklık hakkında endişelenmeyin – sonuçta orada olması gerekiyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.