Dişlerinizdeki Çay ve Kahve Lekelerini Nasıl Çıkarırsınız?

0

Dişleriniz, özellikle kahve gibi asidik sıvılara maruz kaldıklarında, lekelenme eğilimli ince bir beyaz mine ile kaplıdır. Çok kahve içenlerin dişlerinde bir süre sonra lekeler ortaya çıkmaya başlar. Hidrojen peroksit ve karbonat karışımları dişler üzerindeki kahve lekelerini kaldırabilir. karbonat, diş minesine zarar vermeden lekeleri yok edecek kadar naziktir ve hidrojen peroksit birçok ticari diş beyazlatma kitinde bulunan bir beyazlatıcı ajandır.

Küçük bir kasenin içine üç ya da beş damla hidrojen peroksit ilave edin, üzerine bir çay kaşığı karbonat ekleyin. İyice karıştırın.

Karışımı diş fırçanızın üzerine alın ve dişlerinizi karışımla yaklaşık iki dakika fırçalayın, özellikle kahve lekeli bölgelere özel dikkat gösterin. Dişlerinize normalde olduğundan daha fazla basmayın, diş minesine zarar verebilir.

Daha sonra ağzınızı soğuk su ile çalkalayın. Bu karışımı yutmayın.
Taze lekeleri çıkartmak için bu tedaviyi günde bir kez tekrarlayın. Gülümsemenizi tamamen beyazlatmak birkaç uygulama gerekebilir.

Uyarılar

Bu karışımla asla çocukların dişlerini beyazlatmayın. Hidrojen peroksit, yutulduğunda zehirli olabilir ve hassas bebek dişlerine zarar verebilir.

İpuçları

Bir fincan kahve, çay veya diğer boyayabilecek içecekleri içtikten sonra ağzınızı soğuk suyla çalkalayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.