DIY Deniz Tuzu Sprey Tarifi

0

Saçlar için tuzlu su spreyi, doku eklenmesi ve tüm gün süren doğal dalgaları korumak için mükemmeldir. Güneşe maruz kalmadan önce saça uygulandığında, tuzlu su spreyi doğal olarak zamanla saçların rengini açabilir. Deniz tuzu spreyinize limon esansiyel yağı eklenmesi halinde saç renginin açılması yeteneği artabilir.

Malzemeler
3 su bardağı sıcak (kaynamayan) su

3 yemek kaşığı epsom tuz

Ayrıca 1 çay kaşığı mineral açısından zengin deniz tuzu (bukleler için sertlik katmak için ekleyebilirsiniz)

1 / 4–1 / 2 çay kaşığı argan yağı (yağlı saçlara eğilimliyseniz daha az kullanın)

Seçtiğiniz uçucu yağ; biberiye veya limon iyi seçenekler (isteğe bağlı ama tavsiye edilir)

Yapılışı
Küçük bir karıştırma kabında, su, epsom tuzu, deniz tuzu, argan yağı ve esansiyel yağı sıcak suya (kaynatmaz) ekleyin. İyice karıştırın.
Sıcak su karışımını dikkatlice sprey şişenize dökün. Deniz tuzu spreyi için uçucu yağlar ekliyorsanız ve tekrar kullanılabilir bir plastik şişe kullanıyorsanız, HDPE plastik veya kalın, gıda sınıfı bir plastik olduğundan emin olun .

Püskürtme şişesine yerleştirdikten sonra 30 saniye kadar çalkalayın. DIY deniz tuzu spreyi oda sıcaklığında saklanabilir ve en az 3 ay raf ömrüne sahip olacaktır.

DIY Deniz Tuzu Sprey Nasıl Kullanılır?
Deniz tuzu spreyini kuru düz saçlar üzerinde hafifçe püsürtün. Bütün gün süren doğal dalgalarına ulaşmak için, nemli saçları püskürtün, istediğiniz gibi şekil verin ve kurutun. En iyi sonuç için, kullanımdan sonra yıkayın ve iyi bir saç kremi veya saç maskesi ile uygulayın.

Deniz tuzu spreyi saçlarınız için kötü mü?
Bir DIY deniz tuzu spreyi kimyasal yüklü saç bakım ürünlerine göre mükemmel bir alternatiftir; Bununla birlikte, deniz tuzu, kullanılan birincil tuz ise, saç üzerinde bir kurutma etkisine sahip olabilir. Bu yüzden kurutma etkisini azaltmak için mineral bakımından zengin deniz tuzu ile birlikte epsom tuzu kullanmak en iyisidir. Aşırı kuru saçlar için tüm gün kullanılması önerilmez.

Deniz tuzu spreyi düz saçlar için ne yapar?
Deniz tuzu spreyi, düz tellere doku ve hacim katar, bu da daha dolgun bir görünüme neden olur. Alternatif olarak, nemli saçlara serpilir ve uzun ömürlü dalgalara sahip olabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.