Doğal Buklelere Sahip Olmanın Yolları

0

Kadınların en çok saçlarına uğraş verdiği herkes tarafından bilinir. Kadınların saçlarına çok önem verirler çünkü bir kadının en ilgi çekici yeri saçlarıdır.

Peki  bukle bukle saçları olan bayanlar saçlarını nasıl ön plana çıkarabilir?

Hareketli bukleler yaratmak hiç de zor değil. Sadece birkaç adımda saçınızın güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Doğal dalgalı saçlar için bu yöntemi deneyin

Duştan çıktıktan sonra elinize bir miktar dalgaları belirginleştirici köpük sıkın ve saçınıza sürün ve fön makinesinin geniş ucunun içine saçlarınızı doldurarak kurutun. Bukleleriniz düzgünce oluştuğunda bozulmasını önleyici güçlü sprey ile saçlarınız işte o buklelere kavuşabilirsiniz.

Fakat saçlarınıza her gün sprey sıkarak ve fön tutarak saçlarınızı yıpratabilirsiniz. Saçlarınıza hacim katmak için doğal olan yöntemler ile de bunu yapabilirsiniz. Gece uyumadan önce saçlarınıza doğal hacim verici ürünü sürüp saçlarınızı seyrek şekilde topuz yapın ya da örün. Sabah saçınızı açın ve elleriniz ile yavaşça buklelerinizi dağıtın.

Kullandığınız şampuanın saçınıza uygun olması önemlidir. Banyo yaparken paraben içerikli olmayan şampuan kullanabilirsiniz. Çünkü diğer şampuanlar saçlarınıza zarar verir ve saçınızın sağlıksız görünmesine neden olur.

Doğal ürünlerin içerisinde zarar verici ürünler çok az olacağından saçınızın yıpranma riski azdır.  Eğer kuru saçlara sahipseniz aloa vera, kuru saçları nemlendirmeye yardımcı olur. Bazı yağlarda saçı temizlemeye yardımcı olur. O yağların başında da kayısı ve nar yağı geliyor. Durulanmaya saç kremi ile saçlarınızı yatıştırın

Ayrıca çin tarçını tohumu da sönük görünen bukleleriniz hareketlendirmeye yardımcı olur. Ve kuru sağlarınızın yağlanmasına yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.