Doğal Ev Yapımı Kahve Dudak Peelingi

0

Dudaklar, çok hassastır ve gün içinde zararlı pek çok duruma maruz kalır. Güneş, sert hava koşulları ve tahriş edici maddeler gibi nedenlerle dudaklar nemini ve güzelliğini kaybedebilir. Evde kahve ile doğal bir dudak peelingi hazırlayabilir ve dudaklarınızın tekrar sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudaklara gerekli bakımı yapmamak, hava şartları, sigara, kahve, sağlıksız yaşam tarzı, kimyasal içeren ürünler, dudakların kurumasına, çatlamasına, renginin solmasına ve dudakta koyu lekelerin oluşmasına neden olabilir.

Kahve ile hazırlayacağınız dudak peelingi, dudaklarınıza nemini geri kazandırabilir ve koyu lekeleri ortadan kaldırarak doğal rengine dönmesine yardımcı olur.

  • Malzemeler
    1 yemek kaşığı kahve
    2 çay kaşığı bal
    2 çay kaşığı zeytinyağı

Dudak peelingini nasıl yapacaksınız?
Kahve, zeytinyağı ve balı bir kasede birleştirin ve iyice karışmalarını sağlayın.

Karışımdan parmak uçlarınızla bir miktar alarak dudaklarınıza hafifçe masaj yapın. Dudaklarınıza zarar vermemesi için çok fazla baskı uygulamayın. Dudaklarınızı yıkadıktan sonra nemlendirici ve besleyici bir dudak balsamı uygulayarak bitirin. Alternatif olarak, dudaklarınızı nemlendirmek için zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Bu dudak peelingini haftada 2 defa yapabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.