Doğal Göz Altı Kapatıcısı ve Far Yapımı

0

Göz bölgesine sürdüğünüz her malzeme mümkün olduğunca doğal olmalıdır. Göz çevresindeki deriniz çok ince ve hassastır. Bu yazımızda size göz altına süreceğiniz kapatıcı ve göz farını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Bu tarifte, iltihap azaltmak ve cilt için kollajen artırmaya yardımcı olan shea yağı ve E vitamini yağı kullanır . Kuru veya kombine ciltler için mükemmeldir. Çok yağlı cildiniz varsa, toz göz farının yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu tarifte ayrıca kozmetik dereceli mika tozu kullanmaktadır. Kozmetik dereceli mika tozları kullanmak, cildinizi, gözlerinizi ve saçınızı tamamlayan renkleri özelleştirebilmenizi sağlar. Mika tozları bir dizi renkte gelir ve ucuzdur.

Gerekli Olan Malzemeler
1/4 çay kaşığı balmumu pastilleri
1 çay kaşığı shea yağı
1/4 çay kaşığı E vitamini yağı
1 tatlı kaşığı gliserin
2 çay kaşığı kozmetik sınıfı mika tozu

Göz Farı ve kapatıcı Yapma:
Hem kapatıcı hem de far için yapılan işlem aynıdır. Far için daha koyu renk kullanılıyor. Ten renginizi tamamlayan bir renk seçin.

Mika tozunu kaplara ekleyin. Alternatif olarak, tozları karıştırmak için daha büyük bir kabın içine ekleyebilirsiniz.

Büyük bir kapta balmumu ve shea yağı ekleyin. İki malzemeyi mikrodalgaya koyarak 10 saniye tutun ve eritin. Ardından içine E vitamini yağını ve bir tatlı kaşığı gliserini ekleyin. Gliserin, karışımın çok sertleşmesini önlemeye yardımcı olur.

Shea yağı karışımının yarısını mika tozunun kaplarından birine ekleyin. Birleştirene kadar yavaşça karıştırın.

Malzemeleri taze tutmak için yalnızca kapatıcı kremi küçük partiler halinde yapın.

Hazırladığınız kremi renklendirerek istediğiniz farı elde edebilirsiniz. Kremin içine kömür rengi mika tozu ilave ederseniz bu kapatıcı olarak iş yapacaktır.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.