Doğal Kapatıcı Nasıl Yapılır?

0

Cildinizdeki leke veya izlerin görünmesini istemiyorsanız, makyaj yapmadan önce kapatıcı kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız kapatıcının cildinize daha da zarar vermemesi için doğal ürünlerden hazırlanmış olması gerekiyor. Piyasada bu denli doğal ürün bulamayacağınız için cildinizle tamamen dost doğal kapatıcı tarifi vereceğiz. Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Kullanılmalı?

Gerekli Olan malzemeler
2 çay kaşığı argan yağı veya jojoba yağı
1 çay kaşığı shea yağı
1/2 tk balmumu
1 çorba kaşığı aloe vera jel
1 çay kaşığı cadı fındığı yağı
2 yemek kaşığı Nano çinko oksit
1 / 4-1 / 2 çay kaşığı kakao tozu
1/2 çorba kaşığı kil Doğal Göz Altı Kapatıcısı ve Far Yapımı Tarifi

Doğal Kapatıcı Nasıl Yapılır

Shea yağı, argan yağı ve emülsiye edici balmumunu, tamamen eriyene kadar ben mari usulü eritin.
Aloe vera jeli ve cadı elması yağını ilave edin. Tüm yağlar birbirine karışıncaya kadar iyice karıştırın. Isıyı kapatın. Çinko ve kil ekleyin (kullanılıyorsanız)
İstenilen renge ulaşılana kadar bir seferde küçük bir tutam kakao tozu ekleyin. kapatıcının hangi renkte olmasını istiyorsanız ona göre kakao tuzunu yavaş yavaş ilave edin. Çok koyu ise, ciltte koyu renk lekeler bırakacaktır. Kapatıcıları 5 Farklı Şekilde Kullanma İpuçları

Karışıma bir kaşık ucunu batırın ve birkaç saniye soğumaya bırakın. Cildiniz için doğru tonlamayı ve istediğiniz kapsama alanı miktarını elde ettiğinizden emin olmak için alın ve kolunuzun içine sürün. Böylece rengi test etmiş olursunuz.
Karışım istenilen renge geldiğinde bir kaba koyun ve soğumaya bırakın. Doğru Fondöten ve Kapatıcı Kullanım Sırları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.