Doğal Vücut Kokusundan Kurtulmanın 14 Hızlı Yolu

0

Vücut kokusu, sadece terlemeyle olmaz. Yediğiniz yiyecekler, içecekler, diyabet gibi hastalıklar gibi nedenler de vücut kokusuna neden olabilir. Vücut kokusundan muzdaripseniz, bazı basit ev ilaçları ile vücut kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Vücut kokusundan kurtulmak için kanıtlanmış ev çarelerini aşağıda görebilirsiniz.

 1. Karbonat ve mısır nişastası

Bir çay kaşığı mısır nişastası ve bir çay kaşığı karbonatı birleştirin. Kuru koltuk altlarına günde bir veya iki kez uygulayın. Çoraplarınızı giymeden parmak uçlarınıza uygulayabilir, ayakkabı içine serpiştirebilirsiniz.

 1. Adaçayı yağı

Bir cam sprey şişesinde 5 damla adaçayı yağı, 3 damla kişniş yağı ve 2 damla lavanta yağını birleştirerek karıştırın. Her gün deodorant olarak bu spreyi kullanın.

 1. Mür yağı

1 çay kaşığı jojoba yağı ile 5 damla mür yağını karıştırın. Yağ karışımını koltuk altlarına parmaklarınızla ya da bir parça pamukla sürün. Cildinizde yarım saat kadar bırakın, sonra sade suyla silin. Bu işlemi haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

 1. Kekik yağı ve yaprakları

Küveti ılık su ile doldurun ve suya bir bardak kekik yaprağı ve 10 damla kekik yağı ekleyin. Suyun içinde en az 30 dakika kalın. Sonra normal banyo yapın. Her gün bu işlemi tekrarlayın.

 1. Lavanta yağı

5 damla lavanta yağı ile 1 çay kaşığı jojoba yağını bir cam kavanozda karıştırın. Koltuk altlarınıza ince bir tabaka sürün. Silmeden önce 15 dakika bekletin. Bu işlemi her gün yapın.

 1. Meyan kökü ekstresi

Bir kaseye bir bardak su koyun ve 1 çay kaşığı meyan kökü ekstresi ekleyin. Banyodan sonra koltuk altlarınızı durulamak için karışımı kullanın.

 1. Aynısefa

Birkaç yemek kaşığı aynısefa çiçeğini 2 su bardağı su içinde birkaç dakika kaynatın. Ateşten alın ve biraz soğumasını bekledikten sonra süzün. Duş aldıktan hemen sonra tüm vücudunuzu durulamak için karışımı kullanın. Haftada üç ila dört kez tekrarlayabilirsiniz.

 1. Sandal ağacı tozu

1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sandal ağacı tozunu karıştırın. Her gün dışarı çıkmadan önce koltuk altlarınıza uygulayın.

 1. Çilek

1 tatlı kaşığı ezilmiş çileği, 1 tatlı kaşığı karbonatla karıştırın. Pürüzsüz bir macun elde edin ve koltuk altlarınıza uygulayın. Yaklaşık bir saat bekletin ve sonra temizleyin. En iyi sonuç için bunu her gün tekrarlayın.

 1. Biberiye

4 bardak kaynar suya ½ bardak biberiye yaprağı ekleyin ve 15 dakika demlenmesini bekleyin. Biberiyeli suyu, küvet suyunuza ekleyin ve içinde 20 ila 30 dakika kalın. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

 1. Siyah çay

Siyah çay poşetini bir bardak sıcak suda 15 dakika bekletin. Çay poşetini çıkarın ve çayı buzdolabında 10 dakika boyunca soğutun. Soğuk çayın içine bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. Bezi koltuk altlarınıza yerleştirin ve en az 30 ila 40 dakika bekletin. Ardından koltuk altlarınızı soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Bu yöntemi 1-2 hafta boyunca günde üç kez tekrarlayın.

 1. Limon suyu

Pamuğu limon suyuyla ıslatın ve vücudunuzun çok fazla terlediği bölgelere sürün. 15 dakika bekleyin ve ardından duş alın.

 1. Domates suyu

Ilık su dolu bir küvete 2 bardak taze domates suyu ekleyin. Küvette 20-30 dakika kalın. Bu işlemi haftada 3-4 kez tekrarlayın.

 1. Elma sirkesi

Yöntem 1:

Bir pamuğa sirke damlatın ve vücudunuzun kuku oluşturmaya meyilli alanlarına sürün.

Yöntem 2:

1/2 bardak elma sirkesi ile bir bardak su karıştırın ve doğal bir vücut spreyi olarak kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.