Dolgun Ve Yumuşak Dudaklara Sahip Olabilirsiniz!

0

Güzel ve bakımlı dudaklar her zaman dikkat çeker. Dudaklarınızın daha dolgun ve yumuşak görünmesini ister misiniz? İşte o zaman bu yazıyı okuyabilirsiniz. Hassas olan dudakları dolgunlaştırma ve yumuşak görünmesini sağlamak için uygulayacağınız yöntemleri aşağıda sizler için sıraladık. Böylece dudaklarınızı yüzünüzün dikkat noktası haline getirebilirsiniz.

1. Sabırlı olun. Dudaklarınız istenen yumuşaklık olmayabilir. Bunun için zamana ihtiyacınız olacak. Günlük rutin olarak sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı da temizlemeniz gerekiyor. Bunu bir alışkanlık haline getirin. Fırça kullanıyorsanız o zaman haftada iki kez temizlemeniz yeterli olacaktır.

2. Vazelin sürün. Parmağınızla veya bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza vazelin sürün. Diş fırçası kullanırsanız, pul pul olmuş dudaklarınıza vazelin daha iyi nüfuz edecektir.

3. Fırçalamaya şeker ekleyin. Dudaklarınızı fırçalamak pul pul olmasını önler ama yumuşatmaz. Bunu için dudaklarınıza nemlendirici kullanmanız gerekir. Ya da size vereceğimiz bir macun tarifi ile hem dudaklarınızı temizleyebilir hem de nemlendirebilirsiniz.

Bir su bardağı şeker içine yarım çay bardağı zeytinryeğı ekleyin ve iyice macun oluncaya kadar karıştırın. Dudaklarınızı bu karışım ile fırçalayabilirsiniz.

4. Çay poşeti uygulayın. Bilimadamları çay poşetlerinin çok faydalı olduğunu belirtiyor. Sıcak suda çay demledikten sonra poşet soğuyunca dudaklarınızın üzerine koyun. Bu uygulama için her türlü çayı kullanabilirsiniz. Yeşil çay da antioksidanlar olduğu için dudaklarınız için faydalı olacaktır.

5. Dudak nemlendiricisi kullanın. Her zaman dudak nemlendiricisi yanınızda olsun. Böylece ihtiyacınız olduğu her an kullanın.

6. Tatlar, boyalar veya kokulardan kaçının Yapay katkı maddeleri dudaklarınızın kurumasına ve onları daha az sağlıklı görünmesine neden olur. Doğal ürünleri tercih edin.


Share.

About Author

Comments are closed.