Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

0

Bal ile duduklarınızı fırçalamak her zaman en mükemmel sonuç verir. Dudak ve çevresindeki pul pul olmuş ölü derileri atar. Ev yapımı dudak peelingi yapmak isterseniz, size aşağıdaki tarifi vereceğiz. Dudakların çok hassas alanlar olduğunu unutmayın ve haftada bir veya iki kez peeling yapmak gerektiğini unutmayın.

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytinyağı (veya diğer doğal yağ)

1 yemek kaşığı şeker (ince / pudra veya kahverengi şeker)

İsteğe bağlı:

1 çay kaşığı shea yağı veya hindistancevizi yağı

⅛ çay kaşığı vanilya özü

2 damla uçucu yağ

Yapılışı:

Bir yemek kaşığı balı mikrodalgaya koyun ve yaklaşık 20 saniye kadar tutun. Bal sıvı bir kıvama gelecektir. Böylece şekeri ilave ettiğinizde çok daha iyi bir şekilde karışacaktır.

Ardından doğal yağı ilave edin. Kullanacağınız yağ dudaklarınızın mükemmel bir şekilde nemlendirilmesine yardımcı olacaktır. Zeytinyağı, jojoba yağı ve badem yağı dudaklar için ideal yağlardır.

Bir kaşık şeker ekleyin. Şeker dudaklardaki ölü derilerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır. Çoğu kişi, beyaz toz şekeri biraz daha yumuşak bulabilir ama önerimiz kahverengi şeker kullanılmasıdır. Eğer dudaklarınızda hassasiyet varsa ozaman pudra şekeri de kullanabilirsiniz.

 

Bu malzemeleri balın içine koyduktan sonra şeker eriniciye kadar iyice karıştırın. Şeker eridikten sonra karışımın içine biraz da şeker ilave edin. Sonra karışımı dudaklarınızın üzerine sürün. Bu uygulamayı elinizle veya pamuklu bur çubukla yapabilirsiniz. karışımın içinde bulunan erimemiş şeker, dudaklarınızdaki tüm pürüzleri giderecektir.

İki dakika sonra dudaklarınızdaki tüm ölü derilerin yok olduğunu göreceksiniz.

Ardından ılık su ile durulayın.

 

Kalan dudak peelingi bir kap içinde buzdolabında saklayabilirsiniz. Ancak peelifn buzdolabında bal sebebiyle sertleşecektir. Ağzı kapalı kabı sıcak suyun altında tutarak balın erimesini sağlayabilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

 

Eğer dudak peelingin daha yoğun nemlendiricili olmasını istiyorsanız o zaman içine 1 çay kaşığı shea yağı veya hindistancevizi yağı ilave edebilirsiniz. Ayrıca kokusunun daha iyi olması için ⅛ çay kaşığı vanilya özü veya 2 damla uçucu yağ kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.