Dudaklarınızı Anında Dolgunlaştıracak 5 Kolay Adım

0

Angelina Jolie gibi dolgun dudaklara sahip olmayı herkes ister. Bu mükemmel görüntü için botoks veya diğer pahalı ürünlere servet ödemek yerine, evde basit malzemelerle istediğiniz dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Tarçın dudaklarınıza peeling yaparak daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Peeling, kuru ve çatlamış dudakları canlandırır, kan akışını artırır. Kan dudaklarınıza hücum ettiğinde anında dolgunlaşır.

Bu doğal dudak peelingini haftada bir kez kullanabilirsiniz. Ancak, dudaklarınızı aşırı tahriş etmemeye dikkat edin.

Malzemeler
Vazelin
Bir çay kaşığı toz tarçın
Diş fırçası (veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz)

Tarçınla dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Adım1: Parmaklarınızı peeling için kullanacaksanız, temiz ve iyi sterilize edilmiş ellerle başlayın. Herhangi bir ruj veya dudak parlatıcısı varsa, bunları yumuşak bir temizleyici ile temizleyin ve temiz bir dudakla başlayın.

Daha sonra yumuşak bir havlu alın ve su ile ıslatın. Ölü cilt hücrelerinden ve diğer yabancı maddelerden kurtulmak için dudaklarınızı hafifçe ovalamak için havluyu kullanın.

Adım 2: Dudaklarınızı korumak için ince bir tabaka vazeline veya en sevdiğiniz dudak balsamını dudaklarınıza uygulayın. Bu hile ayrıca, tarçın tozunu uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirecektir.

Adım 3: Toz tarçına biraz vazelin ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra, diş fırçanıza veya parmağınıza karışımı alın.

Adım 4: Şimdi diş fırçasını veya parmağınızı dudaklarınızın yüzeyine bastırın ve nazikçe peeling yapın. Dudak bölgenizin dışına çıkmamaya özen gösterin.

Tarçın, neden olduğu tahriş nedeniyle dudaklarınızın kırmızı görünmesini sağlayacaktır. Herhangi bir tahriş veya kızarıklık fark etmezseniz, biraz daha tarçın tozu ekleyip devam edebilirsiniz. 30 ila 40 saniye masaj yaparak peelingi tamamladıktan sonra, karışımı 30 saniye daha dudaklarınızda bekletin ve daha sonra bir kağıt mendille silin.

Adım 5: Şimdi yine dudaklarınızı yatıştırmak için biraz vazelin uygulayın. Sonuç? Dolgun ve kırmızı dudaklar!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.