Dudaklarınızın Genç Görünmesi İçin Ruj Sürme Teknikleri

0

Yaşlanmanın en sert gerçeklerinden biri, özelliklerinin daha önce olmayan ince çizgiler ve kırışıklıklar geliştirmesidir. Ve bunun gerçekleştiği en kayda değer alanlardan biri ağzınızın çevresinde. Dudaklarınız çevresinde büyüyen ince çizgiler ve kırışıklıklar genel görünümünüz üzerinde büyük bir etki yaratabilir! Ancak dudaklarınızı daha genç ve daha taze göstermek için enjeksiyonlara veya ameliyatlara başvurmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken nasıl olduğunu bilmek ve birkaç püf noktasını hayata geçirmek.

1. Renkleri Seçmek
Olgun dudaklar için doğru rengi seçmek her şeyi değiştirebilir! Gül ve mercan gibi nötr tonları, size doğal bir görünüm verir. Başka bir nokta ise doğal dudak renginizden yaklaşık 2 ton daha koyu olan bir renk seçmektir.

İlgili: Ruj sürmenin bilmediğiniz püf noktaları

2. Krem Ruj Kullanın
Mat dudak ürünleri şu anda çok popüler, ancak krem kaplamalı rujlar dudaklarda daha da güzelleşiyor. Krem ​​ruj, mata göre daha yumuşaktır. Ayrıca dudaklarınızın kuru görünmesini de önler.

3. Uzun Ömürlü Renk
Eğer rujunuzun dudağınızda kalması konusunda sorun yaşıyorsanız dudak kalemi hilesini uygulayın. İstediğiniz tonda bir dudak kalemi veya boya kalemi seçin ve tüm dudaklarınızı onunla boyayın. Benzer bir renkte bir kat ruj veya parlatıcı uygulayarak görünümü tamamlayın. Dudaklarınızı bu şekilde boyamanız rengin uzun süre kalmasını sağlar.

İlgili: Ruj sürerken yapılan 5 hata

4. Dudak peelingi
Dudak peelingi olgun dudakların anahtarıdır! Dudaklarımız zamanla dolgunluğunu kaybeder ve daha az doğal yağ üretir. Dudaklarınızı düzenli bir şekilde eksfoliye etmek kan akışını hızlandırır ve yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar!

5. Ruju Çıkarmak
Dudaklarınıza vazelin sürerek ruju kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Vazelini sürün ve bir dakika bekleyin ardından yavaşça silin.

İlgili: Kırık ruj nasıl onarılır?

6. Dudaklarınızı nemlendirin
Dudaklarınızı nemli tutmak her yaşta önemlidir, ancak özellikle yaşlı kadınlar için önemlidir! Kendinize dudak nemlendiricisi alın veya kendiniz yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.