Duşta Yapabileceğiniz 7 Süper Hızlı Cilt Bakımı

0

Cildinizi güzel görünmek ve güzel hissetmek için bir spa günü planlamanıza gerek yoktur. Aslında, bu süper hızlı ve kolay cilt tedavileri, sabah duşunuz sırasında yapılması kolaydır!

Duşta Yapabileceğiniz 7 Kolay Cilt Tedavisi

1. Tahrişi yatıştırır
Cildinizde kaşıntı mı var? tahriş olmuş veya güneşte yanmış gibi mi hissediyorsunuz. Normal miktarda vücut yıkama jeline veya sabunluğa birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekleyin! Lavanta Yağı İle Yapabileceğiniz 20 Faydalı Şey

Lavanta yağı tahrişi önler ve cildinizi yumuşak ve temiz hissetmenizi sağlar. (Canlandırıcı bir deneyim için, bunun yerine bir damla nane yağı kullanın!)

2. Pürüzsüz Tıraş
Sadece birkaç basit bileşenle, tıraş öncesi veya sonrası (veya her ikisi için!) vücudunuza peeling yapabilirsiniz. 1/4 su bardağı şeker, 1/2 su bardağı yağ yağı ( hindistan cevizi yağı gibi ) ve 20 damla limon esansiyel yağı .

Süper pürüzsüz sonuçlar için tıraştan önce bacaklarınızı ovmak için karışımı kullanın. Tıraştan sonra batıkları önlemek için de kullanabilirsiniz! Batıkları Önlemenin 5 İpucu

3. Mantarla mücadele
Sarı ayak tırnaklarını mantar enfeksiyonu gösterebilir, ancak mantar önleyici çay ağacı yağı uygulamak bununla savaşmaya yardımcı olabilir! Yapmanız gereken tek şey, duştayken etkilenen tırnağa bir damla çay ağacı esansiyel yağı sürmektir.

Ayaklarınızı bir veya iki dakika akan sudan uzak tutun, sonra ayaklarınızı iyice durulayın. Tırnak Mantarı İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

4. Sabunlu Fırçalama
Kendi şeker ovalama çubuklarınızı yaparak duş rutininizi düzenleyin . Yapılması hızlı ve kolaydır ve hem bir kalıp sabun ve şeker ile vücudunüze peeling yapın.

5. Nemlendirici Peeling
Banyonuzda bir kavanoz Epsom tuzu ve en sevdiğiniz taşıyıcı yağdan bir şişe saklayın ve kuru cildi temizlemeye daima hazır olun. Küçük bir avuç Epsom tuzuna bir çay kaşığı taşıyıcı yağ ekleyin ve vücudunuzu ovun. Epsom Tuzu İle Banyo Yapmanın Faydaları

Bu, kuru ayak topukları, dizler, dirsekler veya cildinizin kolayca kuruyan herhangi bir bölgesi için mükemmel hızlı ve kolay tedaviyi sağlar.

6. Kurutma işlemini durdurun
Kuru ciltten bahsediyorsak cildinizi normal yumuşaklığına kavuşturmak için fazladan nemlendirici bir şeye ihtiyacınız olur. Bu gibi durumlarda, elinizde bir şişe duş nemlendirici losyon bulundurmanız gerekir!

Bu süper konsantre losyon, cildiniz hala biraz nemliyken, duşa uygulanacak şekilde tasarlanmıştır. Kendiniz deneyin, duştan çıkıp gitmeye hazır olduğunuzda cildiniz tamamen yumuşak ve nemli hissedecek! Kendi Vücut Nemlendiricinizi Yapın

7. Sivilce ile mücadele
Çay ağacı yağı yardımıyla duş alırken sivilceyi kendinizden uzak tutun! En sevdiğiniz temizleyicinin şişesine birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve normalde yaptığınız gibi kullanın.

Bu yöntemi duşun dışında da kullanabilirsiniz, ancak buğulu bir duş normalde elde edebileceğinizden daha derin bir temizlik için gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.