E Vitamini Yağı Yüz Tedavisi Yapın

0

Yaşlandıkça, vücudunuzun en büyük organını da yaşlanır. Botox ve yüz germe gibi birçok tıbbi prosedür olsa da, onlarla birlikte gelen sağlık risklerinden endişe duyabilirsiniz.

Neyse ki, yüz kırışıklıkları, ince çizgiler ve cilt yaşlanması diğer belirtileri önlemek için birçok doğal ve pahalı olmayan yollar vardır. Bu yazıda yüzünüze E vitamini yağını nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. E vitamini bir antioksidandır ve serbest radikalleri öldürerek cilt hasarını önlemeye yardımcı olur.

Bir şişe E vitamini yağı veya birkaç kapsül edinin. Bir şişe E vitamini yağı alarak işe başlayın. Kapsülleri de kullanabilirsiniz. Kapsülleri açın ve içini bir kaseye dökün.

Yüzünüzü yıkayın ve kurutun. Yağın yüzünüze nüfuz edebilmesi için mutlaka çok temiz olması gerekiyor. Ayrıca, ıslak bir yüz yağı engeller. İlgili: Kırışıklıklar için E vitamini maskesi tarifleri

Saçlarınızın size engel olmaması için toplayın.

Kapsülden çıkan yağı yüzünüze uygulayın. Yağı sürerken yüzünüze masaj da yapabilirsiniz. yağı yüzünüzde en az 15 dakika bekletin. İsterseniz çok daha fazla bekletebilirsiniz.

E vitamini yağı kalın ve yapışkan olabileceğinden, uygulamak için fırça veya doku kullanmak isteyebilirsiniz.

Yüzünüzdeki yağı çıkarmak için su kullanın. Eğer çıkmazsa, nazik bir temizleyici kullanabilirsiniz. temizlenen yüzünüzü havlu ile kurutun. Cildinizi tahriş etmemek için havluyu sürerek değil tampon yaparak kullanın. İlgili: Saç için E vitamini kullanmanın 8 nedeni

Tonikler genellikle alkol bazlı olanlar, cildi ve gözenekleri sıkılaştıran ve fazla yağı alan büzücü içerir. Ayrıca temizlerken kaçırdığınız kirleri de temizlerler. Toniğin çok fazla alkolle kullanılmamasını sağlayın, çünkü bu çok sert ve yüzünüze zarar verebilir.

E vitamini yağı işleminden sonra cildinizi nemlendiriciyle nemlendirin. Nemlendiriciler ciltten arındırılmış her türlü nemi geri kazanır. Cildiniz yağlı olsa bile.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.