E Vitamini Yağının Yüz İçin Faydaları

0

E Vitamini yağı, cilde yayılması biraz zor olan renksiz, viskoz bir sıvıdır. Uygulama sırasında ve sonrasında gerçekten yapışkanlık hissi verir, ancak derinin altındaki dokularca hızla emilir. Cildin altındaki katmanlarda çalışır ve cildin yüzeyini pürüzsüz ve yumuşak bırakır, bu nedenle kuru ciltler için idealdir.

İşte E vitaminin yüz için faydaları:


Kırışıklıklar ve Yaşlılık Lekeleri için E Vitamini Yağı
E vitamini yağı harika yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Antioksidan özellikleri, kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin oluşumundan sorumlu olan UV ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu serbest radikal hasarını engeller. E Vitamini ayrıca cilt elastikiyetini koruyan ve tekrar kırışıklık oluşumunu önleyen ciltte kollajen üretimini arttırır. Kırışıklık oluşumunun hızını yavaşlatmanın yanı sıra, E vitamini ayrıca hücre yenilenmesini ve onarımını artırarak kırışıkların solmasına yardımcı olur. E vitamini yağı ile yüz tedavisi yapın

Yatmadan önce düzenli olarak uygulamak, yüzünüzdeki ‘gülen çizgileri’ silecektir. Çizgilerin derinliğine bağlı olarak kaybolması daha uzun sürer. Bu faydadan yararlanmak için parmağınıza biraz E vitamini yağı sürün ve geceleri makyajı çıkardıktan sonra yüzünüze sürün. Göz çevresindeki kırışıklıklar, dudak çevresindeki kırışıklıklar ve diğer kırışık bölgeler veya yüzünüzdeki koyu lekeler üzerine hafifçe sürün.

Unutmayalım, E vitamini yağı kırışıklıkların ortaya çıkmasını önleyemez, ancak yüzdeki kırışıklık oluşumunu yavaşlatabilir. Ne yaparsanız yapın, yağın gözlerinize girmesine izin vermeyin ve yağlı cilde sahip kişiler E vitamini yağı uygulamamalıdır.

İyi bir temizleyici
E Vitamini yağı en iyi cilt temizleyicilerinden biridir ve aynı zamanda harika cilt tonu sağlar. İş yerinde yorucu bir günün ardından, E vitamini yağını pamuğun üzerine koyun ve cildinizdeki makyajı temizleyin. Kırışıklıklar için E vitamini yağı maske tarifleri

Büyük Nemlendirici
E vitamini yağı da cilt nemlendirme özellikleri için iyi bilinmektedir. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra, yüzünüze bir top pamukla E vitamini yağı sürün. Yağı bir gece boyunca bırakın ve sabahları ılık suyla tekrar yıkayın. E vitamini yağı da antioksidanlar açısından zengin olduğu için yüze parlak bir görünüm verir. Bununla birlikte, yapışkan yapısından dolayı, E vitamini yağı ideal bir günlük nemlendirici değildir. Haftada iki kez uygulamak yeterli olacaktır.

Güneş yanığı rahatlatır
Güneş yanığı yanma hissi E vitamini yağı uygulanarak hafifletilebilir. Yağ, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kaldıktan sonra cilde yapılan hasarı en aza indirir. İyileşinceye kadar yüzün güneş yanığı bölgesine günde iki kez E vitamini yağı sürülmelidir. UV ışınlarının yol açtığı hasarı engellemeye yardımcı olduğu için güneşten koruyucu losyonlara E Vitamini yağı eklenir. Saça E vitamini yağı kullanmak için 8 neden

Cerrahi yara izlerini iyileştirir
E vitamini yağı yara izlerini iyileşme özellikleri nedeniyle lanse edildi. Bununla birlikte, bugüne kadar, E vitamininin yaraları iyileştirebileceği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. E vitamini yağının yara iyileşme özelliklerini doğrulamak için çeşitli çalışmalar ve deneyler yapılmıştır, ancak bu iddiada gerçek bulunamamıştır. Ancak e vitamini yağının yanık izlerini hafiflettiği bilinmekketir.

Çatlamış Dudakları Düzeltir
Çatlamış dudaklar utandırıcı olduğu kadar acı verici de olabilir. Dudaklarda patlayan soğuk yaraların E vitamini yağı ile başa çıkılması gerekir. Sadece şimdi ve sonra gün boyunca etkilenen bölgeye bu yağdan birkaç damla damlatın. Bir veya iki gün sonra, dudaklarınızı iyileşmiş ve yumuşak hale getireceksiniz.

Doğum lekeleri
Bazı insanların yüzlerinde doğum lekeleri var ve varlıklarından utanıyorlar. Doğum lekesinin belirginliğini azaltmanın doğal bir yöntemi, E vitamini yağının uygulanmasıdır. Her gece yatmadan önce doğum lekesine E vitamini yağı sürün. Sonunda, doğum lekesinin gölgesi daha açık hale gelecektir. Bununla birlikte, izlerde olduğu gibi, E vitamini yağının bu iyileştirici özelliği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Ancak, doğum izlerinizin solmasına yardımcı olup olmadığına bakmaktan zarar gelmez.

E vitaminini yüze uygulamadan önce, alerjik reaksiyonları kontrol etmek için el veya dirsek üzerinde test etmek önemlidir. E Vitamini çok yavaş çalışıyor, bu nedenle sonuçları gerçekten görmeden önce aylarca sabırla uygulamak gerekiyor. Bir gecede bir mucize beklemek gerçekçi olmaz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.