Ellerinizdeki Kırışıklıkları Gidermenin Yolları

0

Yıllar geçtikçe kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar, cilt incelir, daha kuru ve daha fazla hasara eğilimli hale gelir. Eller genellikle yüzün önünde uzun süre yaşlanma belirtileri gösterir, çünkü ellerin üst kısmındaki kırılgan cilt daha az kollajen içerir. Kırışıklıklara ek olarak, ellerdeki cilt güneş, rüzgar ve sıcak su ve bulaşık deterjanı maruz kalması nedeniyle pullu ve krep benzeri hale gelebilir. Zamanı durduramasanız da, özenli bakım ellerinizin görünümünü düzeltebilir. Ellerdeki Yaşlanma Lekelerini Yok Edin

Elleriniz suya her maruz kaldığında cildinize kalın bir krem ​​veya merhem sürün, ellerinizi yıkadıktan veya şampuanladıktan sonra. Shea yağı, E vitamini yağı veya gliserin gibi nemlendiriciler içeren bir ürün kullanın.

Dışarı çıkmadan 20 dakika önce güneş koruyucu içeren bir el kremi sürün. En iyi sonuçlar için, en az 30 SPF’li bir ürün kullanın.

Elleriniz aşırı kuru, çatlamış, pullu veya kaşıntılıysa, hyaluronik asit ve seramid içeren bir krem ​​kullanın. Geceleri ellerinize krema sürün ve hidrasyonda tutmak için yatağa bir çift pamuk eldiven takın. Yaşlılık Lekelerine Soğan ve Sirke Kürü

Ellerinizi nazik, kokusuz nemlendirici bir el sabunu ile yıkayın. Bulaşık sabunları ve diğer sert deterjanlardan mümkün olduğunca kaçının. Bulaşıkları yıkarken veya temizlik ürünleri kullanırken ellerinizi lastik eldivenlerle koruyun.

Ellerinize ısıtılmış bir parafin maskesi yapın. Portatif bir ev parafin banyosu varsa, ellerinizi günlük ılık balmumuna batırın. Aksi takdirde, balmumu tedavileri birçok spa merkezinde ve güzellik salonlarında mevcuttur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.