En İyi DIY Vücut Yağı (Yağlı hissettirmeyen)

0

Ev yapımı vücut yağı, elleriniz cildiniz için yapabileceğiniz en güzel şeydir. Mağazadan satın alınan nemlendiricilerin ve losyonların aksine koruyucu içermez ve çok besleyicidir.

Losyonlar su bazlı ve yağ bazlıdır. Ne zaman bir kozmetik ürüne su eklerseniz, raf ömrünü uzatmak için içinre daha fazla koruyucu eklemeniz gerekir. Aksi halde su bakteri üremesi için bir üreme alanı oluşturur ve böylece bir koruyucu madde eklenmemişse, ev yapımı losyonunuz yakında bozulacaktır. Bazı koruyucu maddeler güvenli kabul edilirken, diğerleri vücudunuz ve çevre için endişe verici olabilir.

Vücut yağları su içermez ve koruyucu madde ihtiyacını ortadan kaldıran saf bir yağ karışımıdır. Ancak, ev yapımı vücut yağıyla ilgili yaygın bir şikayet, biraz yağlı hissetme eğilimindedir. Biz size yağlı hissettirmeyen bir vücut yağı tarifi vereceğiz.

İlgili: Muhteşem ciltler için vücut yağları

Gerekli Olan Malzemeler
53 g organik shea yağı
26g organik hindistan cevizi yağı
13g organik tatlı badem yağı
13g organik ayçiçek yağı
7g jojoba yağı
3.5g balmumu pastilleri
½ yemek kaşığı tapyoka nişastası (toz, balm ve emülsiyon sistemlerinde kullanılan doğal bir nişastadır) veya ok kökü tozu
1 çay kaşığı E vitamini yağı
Her birine 3-4 damla ekleyin: paçuli, lavanta, çay ağacı, buhur ve tatlı portakal esansiyel yağları
“Portakal ve Vanilya” vücut yağı için ⅛ çay kaşığı vanilya özü (veya 5-7 damla konsantre vanilya ) ve 10-15 damla tatlı portakal esansiyel yağı ekleyin.

İlgili: Magnezyum losyonu kullanmak için 12 neden

Yapılışı
Bir mutfak terazisi kullanarak shea yağı, hindistancevizi yağı, tatlı badem yağı, ayçiçek yağı, jojoba yağı ve balmumunu küçük bir cam kabın içinde ölçün.
İkili bir kazan kullanarak yağları eritin. Cam kabı kaynayan su kabına koyarak bu etki yaratabilirsiniz.
Erimiş yağları ısıdan alın ve karışımın donuk hale gelene kadar soğumasını bekleyin (bunu hızlandırmak için buzdolabına koyabilirsiniz, ancak tamamen katılaşmasına izin vermeyin).
Sonra, erimiş yağları vücut yağına karıştırmanın zamanı geldi. El mikseri kullanıyorsanız, kalan malzemeleri kaseye ekleyin. Malzemeler iyi bir şekilde bir araya gelinceye ve karışım hafif ve kabarık hale gelene kadar çırpın – yaklaşık 3-5 dakika.
Vücut yağı, baş aşağı tutulduğunda bir kaşıkla yapışabileceği zaman çırpmayı bitirin.
Küçük bir kaba aktarın ve serin bir yerde saklayın.

İlgili: Kendi vücut nemlendiricisini yapabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.