Ev Yapımı Anti-Sivilce Jeli

0

Genç, yaşlı hemen hemen herkesin sorunu olan sivilceyi önlemek ve oluşan sivilcenin bıraktığı izlerini yok etmek için evde anti-sivilce jeli hazırlayabilirsiniz. Anti-sivilce jelinin kullanımı tüm cilt tipleri için uygundur.

Sivilce, cilt tahrişine, kızarıklığa, iltihaba ve ağrıya neden olabilir. Genellikle cilt üzerinde yara izleri bırakır. Sivilceyi önlemek ve izlerini yok etmek için çeşitli losyon, jel, krem ​​veya merhem satın alabilirsiniz. Ama çoğu cildinize zarar verebilir. O nedenle doğal ürünlerle sorunu gidermek en iyi çözümdür.

Aloe vera, limon ve bal, cilt bakımı için kullanılan en yaygın doğal maddelerdendir. Evde hazırlayabileceğiniz anti-sivilce jeli de aloe vera, bal ve limon ile yapılır.

Jel, cildi temizler, sivilcenin kurumasına ve gözeneklerin boyutunun azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, daha parlak ve sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

 • Anti-sivilce jeli için malzemeler
  – 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  – 1 tatlı kaşığı bal
  – ½ çay kaşığı limon suyu

Anti sivilce kremini nasıl hazırlayacaksınız?
Bir kaseye aloe vera jeli, bal ve limon suyunu koyun ve iyice karıştırın. Malzemeleri karıştırmak için bir el blenderi kullanabilirsiniz.
Hazırladığınız karışımı küçük bir saklama kabına aktarın.

Taze aloe vera jeli ve limon suyu kullanıyorsanız, anti-sivilce jeli 2-3 gün serin ve karanlık bir yerde saklanabilir. Eğer şişelenmiş hazır aloe vera jeli ve limon suyu kullanıyorsanız, anti-sivilce jelini buzdolabında bir ay süreyle saklayabilir ve kullanabilirsiniz.

Anti-sivilce jeli nasıl kullanılır?
Önce cildinizi temizleyin. Sivilceli bölgeye parmak ucunuzla ya da bir pamuk yardımıyla hazırladığınız jelden sürün. 10 ila 15 dakika bekletin, sonra temiz su ile yıkayın.

En iyi sonuç için haftada 3 kez yatmadan önce jeli kullanın.

Uyarı

 • Malzemelerin herhangi birine alerjiniz olmadığından emin olmak için jeli uygulamadan önce bir test yapın.
 • Limon cildinizin ışığa duyarlı olmasını sağlar. Bu jeli kullandıktan sonra birkaç saat güneşten kaçınmak en iyisidir.
 • Limon güçlü bir maddedir ve aloe vera jeli ile karıştırılarak cildi daha hassas hale getirir.
 • Jeli kullanmadan önce cildinizi pul pul dökmeyin, limon suyu cildi tahriş edebilir.
 • Enfeksiyon veya yara izi oluşturabileceği için sivilceleri sıkmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.