Etkili ve Doğal Çatlak Giderici Krem Tarifi

0

Hamilelik döneminde ya da hızlı kilo alma verme durumlarında vücutta oluşan çatlakları tedavi etmek o kadar da kolay değildir. Herhangi bir sağlık sorunu yaratmasa da, çatlakları gizleyecek kıyafetler seçmek zorunda kalmak sıkıntı vericidir. Evde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal çatlak kremi ile sorunu çözmeniz mümkün.

Çatlaklar genellikle kadınlarda görülür ve karın bölgesi, uyluk, göğüs, üst kol, kalça ve sırt gibi çeşitli vücut bölgelerinde ortaya çıkabilir.
Kilo ve hamilelik çatlakların en yaygın nedenleridir. Hızlı büyüme, stres, fiziksel durumdaki değişiklikler ve genetik faktörler de çatlaklara yol açabilir. Vücuttaki çatlakları tedavi etmenin diğer doğal yöntemleri

Çatlakları önlemede en etkili yöntem nemlendirmektir. Çatlak izlerinin yok olmasını hızlandırmak için evde doğal bir krem yapabilirsiniz. Ev yapımı çatlak tedavi kremi, cildinizi iyileştirmek ve sağlıklı tutmak için kolay, hızlı ve güvenli bir yoldur.

 • Çatlak izleri kremi için malzemeler
  – 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  – 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  – 1 yemek kaşığı balmumu
  – 1 yemek kaşığı kakao yağı
  – 2 kapsül E vitamini yağı
  – 2 damla buhur yağı
  – 4 damla limon esansiyel yağı
  – 4 damla lavanta esansiyel yağı

Çatlak için kremi nasıl hazırlayacaksınız?
Bir tencereye su koyun ve kaynatmaya başlayın. Suyun içine bir kase yerleştirin ve balmumu ile kakao yağını kaseye koyun. Sıcak su sayesinde balmumu ve kakao yağı kasede erimeye başlayacaktır. Göğüslerdeki çatlakları nasıl yok edebilirsiniz?

Hindistan cevizi yağı ile zeytinyağını da ekleyerek sık sık karıştırıp tamamen erimelerini sağlayın. Malzemeler sıvı hale geldikten sonra kaseyi ısıdan alın.

Karışıma buhur yağı ile lavanta ve limon esansiyel yağlarını ekleyin. Son olarak E vitamini kapsüllerini de karışıma dahil edin. Karışımı krem haline gelene kadar karıştırın. Karışım, soğudukça krem ​​benzeri bir form alacaktır. Hamilelikte karın çatlaklarını önleyin

Bir kavanoza aktararak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Hazırladığınız kremi, çatlak izleri üzerine yatmadan önce uygulayın ve bir dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.