Ev Yapımı Sakal Yağı Tarifi

0

Sakal kılları oldukça kaba olduğundan, erkekler genellikle kaşıntı, kepek ve ciltlerin hassasiyet oluşur. Sakal cilde erişimi zorlaştırır bu nedenle kuruluk, akne veya iltihaplanma gibi sık görülen cilt problemlerini ortaya çıkarır. eklenebilir.

Daha uzun sakallar da oldukça karışık ve asi olabilir. Günlük sakal yağı uygulamasıyla birlikte cildi olduğu kadar sakalları da yumuşatır ve dağınık görünmesini önler.

Etkili bir sakal yağı yapmak için, elinizin altında olması gereken birkaç içerik var:

Taşıyıcı Yağlar

Seçtiğiniz taşıyıcı yağ, hangi aradığınız niteliklere bağlı olacaktır. Öncelikle sakalı üzerinde duruyoruz ancak altındaki cildi de unutmamak gerekir. Hem cildi hem de saçları beslemeye yardımcı olan birkaç mükemmel yağ vardır. Birini veya birkaçını karıştırabilirsiniz.

Argan yağı , Fas’a özgü argan ağacının meyvelerinden yağsız bir yağtır. Yağlı bir kalıntı bırakmadığı için saç ve cilt bakımı için mükemmel bir seçimdir. Cildin doğal yağlarının dengelenmesine yardımcı olan yağ asitlerinde yüksektir. Ayrıca, kıl büyümesini uyaran ve kırılmış uçları onarmaya yardımcı olan E Vitamini açısından zengintir.

Jojoba yağı aslında vücudumuzun doğal sebumuna en yakın olan bir bitki mumu maddesidir. Bu, mükemmel bir cilt bakım ürünü olmasını sağlar ve çoğu cilt tipi tarafından çok iyi tolere edilir. Bu yağ, sulanmış ciltteki yağ üretimini dengede tutmaya yardımcı olur. Jojoba yağı ayrıca yeni büyümeyi sağladığı gibi kılları güçlendirerek kırılmasını önler.

Tatlı Badem yağı, hafif bir dokuya sahip olan ve hipoalerjenik olan, tatlı bademden elde edilen yumuşak bir yağ olup cildi nazik kılar. Kılları ve cildi yumuşatır. Badem yağı, magnezyum, çinko ve kalsiyum açısından zengindir. Bu mineraller saç büyümesi ve saç dökülmesini önlemede çok önemlidir.

Hint yağı da saç büyümesi için mükemmel bir yağdır. E vitamini ve saç büyümesini ve mukavemetini destekleyen yağ asitleri açısından zengindir ve aynı zamanda doğal olarak antibakteriyel ve anti-fungaldir.

Malzemeler
14 gram Argan Yağı
7 gram Jojoba Yağı
7 gram Tatlı Badem Yağı
7 damla Lavanta Esansiyel Yağı
5 damla Biberiye Esansiyel Yağı
3 damla Sedir Ağacı Esansiyel Yağı

Yapılışı
Tüm malzemeleri küçük cam bir kavanozun içine koyun. Damlalıklı bir şişe olursa daha iyi olur. Şişeyi malzemeleri koyduktan sonra karıştırın.

Uygulamak için: Sakal uzunluğuna bağlı olarak, bir elinizde 3-5 damla damla bu karışımdan alın ve sakallarınıza sürün. Öte yandan parmak uçlarınızı yağa sürün ve sakalınız ile birlikte sakalın altında kalan cildinize de masaj yapın. Ardından sakalınızı tarakla tarayarak şekil verin.

En iyi sonucu almak için sakalınıza günlük olarak uygulayın.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.