Eyeliner Sürme Teknikleri / Çeşitleri

0

Kusursuz bir eyeliner uygulaması ile bakış açınızı değiştirin! Biliyoruz; sürerken orantılı ve aynı kalınlıkta olması zor ve haliyla biraz da yorucu! Ancak doğru sürüş pratiği, basit makyaj teknikleri üzerine bir de küçük makyaj hileleri eklendiğinde; inanın uygulama çok daha pratik hale geliyor. Peki tek seferde ve kusursuz çekilebilecek eyeliner teknikleri neler, hangi çeşitleri kullanmalıyız… Püf noktalarını gözden geçirelim.

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kalem Eyeliner; kalem şeklinde olan mekanizmalı yapıları ile taşıması ve sürmesi en kolay ürünler! Fakat likit ve jel özellikte olanlara göre daha az dayanıklı ve onlar kadar belirgin ya da pürüzsüz görünmez.

Likit Eyeliner; özel haznesinde fırçalı ve tüplü şekilde olanlarının yanı sıra bir ucu kalem şeklinde olanları da bulunmakta. Belirgin ve keskin bir görüntü verir. Diğer türlerine göre biraz daha geç kurur. Uygulaması tek hamlede ve fırçada yapılmalı.

Jel Eyeliner; küçük şişelerde özel fırçası ile birlikte satılır. Akıcı özellikte olduğu için çok kolay uygulanır. Mat bir görünümdedir, kalıcılığı oldukça yüksektir.

Hızlı ve Düzgün Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz makyajı yapılmadan önce nude krem far uygulanarak göz kapağı hazırlanmalı ve ciltteki renk tonları eşitlemelisiniz. Kusursuz bir şekilde eyeliner sürmek için gözün bitiş çizgisine küçük bir nokta ile işaretleyin. Arkasından eyelineri tek seferde hızlı bir hamleyle tamamlayın. Elleriniz titriyorsa ve bu işi tek hamlede pürüzsüz yapamıyorsanız o zaman bazı nesnelerden yardım almalısınız.

Yemek kaşığının sapını kirpik diplerinden şakağa doğru koyun, altına bir ince çizgi çizin. Daha sonra kaşık kısmının içi yüze gelecek şekilde kaşın bitim noktasından göze doğru kuyruğu üçgen şekilde birleştirin. Göz pınarından kuyruğa doğru net bir çizgi ile tamamlayınız. Kredi kartınızın alt köşesini küçük bir üçgen şeklinde kesin. Kartı göz bitimine yerleştirin ve arasını doldurun. Başka bir teknik ise selobant! Bantla eyeliner çekeceğiniz alanı belirleyin ve bantlayın. İşlemi uygulayın ve bantları çıkarın. Hiçbir yere taşmadan ve kusursuz bir uygulama yapmanızı sağlayacak! Eyeliner sürülürken dirsek mutlaka sabit bir zeminden güç alınarak desteklenmeli. Bu sabitleme işinizi kolaylaştıracağı gibi elinizin titremesini ve kaymasını da önleyecek!

Akmayan Eyeliner Nedir?

Akmayan eyeliner, terlemeye, gözyaşına, neme, suya dayanıklı olan ve uzun saatler boyu bozulmadan kalan kirpik üstü uygulamalar, özellikleri ve özel üretimleri ile bozulmadan, akmadan ve dağılmadan uzun saatler boyu dayanırlar. Bu özellikleri ile daha çok sporcu ya da yüzücü kadınlar tarafından tercih edilirler. Çabuk kurur ve uygulandığı bölgede sabit kalırlar. Akmama özelliği olduğu için en fazla kirpik içine ve göz üstüne kullanılırlar. Nişan, düğün, akşam yemeği, plaj ve havuz partileri gibi durumlar için ideallerdir. Yaz aylarında, özellikle çok sıcak havalarda göz makyajı yapanlar için çok uygundur. Sık sık durmadan makyaj tazeleme ve aynaya bakma ihtiyacından kurtarır!

Eyeliner Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Eyeliner fiyatları özellikleri ve markalarına göre değişiyor. Suya dayanıklı seçenekler, tahriş etmeyen ya da alerji yapmayan cilt dostu ürünler, içeriklerindeki doğal ve etkin maddelerden dolayı daha yüksek fiyatla karşınıza çıkabilir… Çok yönlü jel, yüksek pigmentli, 24 saat dayanıklı ve mat görüntü sağlayanlar ise özel üretim ürünlerdir. Cildinize ve kullanım sıklığınıza göre birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün kalitesi daha uzun kullanım ömrü sağlayacağı için aslında daha ekonomiktir!

Golden Rose’un kaliteli ve cilt dostu makyaj ürünleri ile siz de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile güzellik sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Golden Rose ile güzelleşmek şimdi daha da kolay. Hemen web sitesine girin en iyi eyeliner ve makyaj ürünlerinden ihtiyacınız olan ürünü seçin ve sepetinize atın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.