Fondöteni Yanlış Kullandığınıza Dair 5 İşaret

0
Günlük hayatınızda fondöten kullanıyorsanız bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. İster kuru yani toz formunda olsun, isterse sıvı formda kullanın bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız o zaman yanlış bir fondöten kullanıyor olabilirsiniz. Fondöteni kendinize uygun olup olmadığını aşağıdaki sorunları yaşayıp yaşamadığınıza bakarak kontrol edebilirsiniz.
Sorun:  Renk uyuşmazlığı yanlış fondoten kullandığınızı söylemenin en kolay yoludur. Eğer sürdüğünüz fondoten cildinizde görünmüyorsa, yani cildinizle aynı gibiysi bu doğru değildir.
Doğrusu: Cildiniz için kullanacağınız fondöteni çok güneşli bir ortamda değil, orta karanlık bir yerde test etmelisiniz. Cildiniz sarı renkte veya pembe mi? Pembe iseniz, fondöteni “soğuk renklerden” seçin. Eğer cildiniz sarı renkte ise “sıcak tonlar” tercihini kullanın. Elinizin üstüne sürerek renkleri kontrol edebilirsiniz.
Sorun: Yeni bir fondötene geçtiğiniz zaman veye kullandığınız fondoteni sürdüğünüz zaman cildinizde daha fazla çizgi veya kırışma hissediyor olabilirsiniz. Bu fondoten içinde bulunan kimyasal maddelerin cildinize zarar verdiğini gösterir.
Doğrusu: Cildiniz için daha doğal, mineral esaslı bir fondöten vakıf araştırın, çünkü bu formüller yüzünüzdeki hassas cilde karşı daha nazik olma eğilimindedir . Mineral bazlı fondöten almayı düşünebilirsiniz. Çünkü fondöten, makyajınızla cildiniz arasındaki kalkan gibi davranıp, cildinizi korumalı..
Sorun:  Sabahları makyajınızı yapmak için uzun süre harcıyorsunuz, ancak öğle yemeğinden tamamen eridiğini görüyorsunuz. Bu, muhtemelen yağlı cilt için doğru fondöteni kullanmadığınız anlamına gelir. Yağlı bir cilde sahipseniz, yaz aylarında veya sıcak ortamlarda cildiniz daha fazla yağ salar. Özellikle yaz aylarında fondöten kullanmamak daha iyidir.
Doğrusu: Uzmanlar bu gibi durumlar için toz formundaki fondötenlerin kullanılmasını öngörüyor. Tabi yaz ayları için güneş korumalı toz fondöten en iyisi olacaktır.
Sorun: Fondöten ince çizgilere yerleştiğini ve onları daha belirgin hale getirdiğini fark ederseniz, bu bir sorundur. Bu durumda kullandığınız fondöten size daha yaşlı ve kuru gösterebilir.
Doğrusu: Bu görünümünden kaçınmak için, yapacağınız iki şey var: nemlendirme formülleri ve hiyalüronik asit. Cildinizin kuru görünmesini engelleyecek, daha güçlü nemlendiriciler ve BB kremleri kullanarak fondötenin verdiği hasarı onarabilirsiniz. Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesi için hiyalüronik asit içeren nemlendiriciler kullanın.
Sorun: Fondöten sürdükten sonra cildiniz üzerindeki gözenekler krater gibi görünüyorsa bu da büyük bir sorundur. Bu kullandığınız fondötenin sizin cildinize ağır geldiğini, daha hafif bir fondöten kullanmanız gerektiğinin işaretidir.
Doğrusu: Daha hafif ve daha saf formüllerin aranmasına ilaveten, gerçek sorunun fondöten (veya eksikliği) olabileceği beliriliyor. Gözenekleri küçük ve pürüzsüz görünümlü tutmak için mineral bazlı bir fondöten arayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.